LGBT-rights: Feestelijke opening Roze Huis in Kirgizië
19 maart 11
Met een feestelijke ceremonie werd op zaterdag 12 maart in de Kirgizische hoofdstad Bisjkek het nieuwe kantoor en gemeenschapshuis van de nationale LHBT-organisatie Labrys geopend. Het roze huis kon worden aangekocht met bijdragen van onder meer COC Nederland.

Yildiz Torebekova (directeur van Labrys, rechts) en Renate Hartman (COC Nederland) openen het nieuwe LHBT-gemeenschapshuis van Labrys.
De nieuwe huisvesting biedt de Krigizische LHBT-beweging stabiliteit en zekerheid. De afgelopen jaren moest men, gedwongen door homofobe huisbazen en politie-invallen, soms meerdere keren per jaar verhuizen. Vanuit de nieuwe huisvesting kan belangenorganisatie Labrys onder meer opvang bieden aan LHBT’s die door hun familie zijn verstoten, een gebruikelijk verschijnsel in de voormalige Sovjet Republiek.
Labrys hield de afgelopen maanden een inzamelingsactie voor de nieuwe huisvesting, waar onder meer de Gay Krant en Zij aan Zij aandacht voor vroegen. Met resultaat: Labrys ontving bijdragen variërend van 50 cent tot enkele honderden euro’s. Alles bij elkaar voldoende om de droom van de Kirgizische LHBT-gemeenschap te verwezenlijken. ‘Dit is een grote stap voor de LHBT-gemeenschap in Kirgizië’, zegt Renate Hartman, die als expert voor COC-Nederland de afgelopen jaren regelmatig ondersteuning bood aan de Kirgizische beweging. ‘Eindelijk hebben lesbische vrouwen, homo’s, bi’s en transgenders in dit land hun eigen plek’.
COC Nederland steunt, met financiering van het ministerie van Buitenlandse Zaken, 20 LHBT-organisaties in 13 landen in o.a. Oost-Europa, de Kaukasus en Centraal Azië. De positie van gay’s in deze landen is marginaal en de overheid voert vaak een repressief beleid. Bron: COC Nederland
Reacties:
Er zijn nog geen reacties geplaatst. wees de eerste om te reageren!
Reageren:
Om een reactie te kunnen plaatsen moet je eerst inloggen of lid worden.














