Magazine voor vrouwen die van vrouwen houden

Home > Nieuws > LGBT-rights > Gelijke be..

LGBT-rights: Gelijke behandeling transgender bij wet regelen

18 januari 12

COC Nederland wil dat minister Spies (Binnenlandse Zaken) een verbod op discriminatie van transgenders opneemt in de Algemene Wet Gelijke Behandeling. De belangenorganisatie heeft daarover, mede namens Transgender Netwerk Nederland (TNN), een brief gestuurd aan de Tweede Kamer. De Kamer spreekt op donderdag 19 januari met minister Spies over de gelijke behandelingswet.

‘Transgenders krijgen vaak te maken met discriminatie,’ zegt COC-directeur Koen van Dijk. ‘Ze worden ontslagen tijdens hun transitietraject, sportscholen weigeren hen de toegang en ze worden gepest en geridiculiseerd. Daartegen moet de wet een klinkklare bescherming bieden.’

De Algemene Wet Gelijke Behandeling (AWGB) noemt wel geslacht en seksuele gerichtheid, maar biedt transgenders geen expliciete bescherming. De AWGB biedt bescherming tegen discriminatie in het maatschappelijk verkeer, bijvoorbeeld bij het aanbieden van werk, onderwijs, huisvesting en in de gezondheidszorg. In december zegde minister Opstelten (Veiligheid en Justitie) al toe om discriminatie van transgenders ook strafbaar te stellen.

Het COC vraagt de Kamer ook om snel een einde te maken aan de zogenaamde ‘enkele-feitconstructie’ uit de AWGB, het wetsartikel waarmee scholen openlijk homoseksuele leerlingen en docenten van school kunnen sturen. Onlangs ontsloeg een gereformeerde basisschool in Oegstgeest een homoseksuele docent met een beroep op deze bepaling.

Tenslotte wil de belangenorganisatie dat er direct een einde komt aan het fenomeen weigerambtenaar. In november steunde een brede Kamermeerderheid een motie van GroenLinks, waarin gevraagd wordt om dit vóór 1 januari 2012 te regelen. Voormalig minister Donner van BZK hield echter voet bij stuk en vroeg advies aan de Raad van State. Daar is Donner nu zelf vice-voorzitter. Gezien die belangenverstrengeling wil het COC dat de adviesaanvraag wordt ingetrokken. Bron: COC Nederland

www.coc.nl


 


Reacties:

Er zijn nog geen reacties geplaatst. wees de eerste om te reageren!

Reageren:

Om een reactie te kunnen plaatsen moet je eerst inloggen of lid worden.

<- Terug

Inloggen
Gebruiker
Wachtwoord
Wachtwoord vergeten / Word abonnee

Z|Z THIS=US nr. 4 - 2012
magazine cover

40 vragen aan BNN-presentatrice Nicolette Kluijver - Shary-An over de liefde - de powervrouwen achter de lesbo Playboy - lesbo's en geluk Vanaf 25 april verkrijgbaar in de beter gesorteerde boekhandel.


Z|Z THIS=US verwelkomt de volgende nieuwe leden:Susan72 jenz01 mootje66 marin Bo1988



Advertenties:


Site design en ontwikkeling door
DigiState & CrossMotion