Esther van der Wel: En ik ben

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 11 januari 2025
Tijd: 20.30-21.30 uur
Type: Theater
Website: https://queeraanzee.wordpress.com/2025/01/10/theatertip-esther-van-der-wel-en-ik-ben/

Locatie:

Naam: Zaal 3
Straat: De Constant Rebecqueplein 20A
Postcode: 2518 RA
Plaats: Den Haag
Provincie: Zuid-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

In 'En ik ben' onderzoekt Esther van der Wel de relatie tussen Neerlands bekendste Verlichte schrijfsters, Betje Wolff en Aagje Deken. Ze werkten samen, woonden samen en sliepen samen in hetzelfde bed. Eeuwenlang hebben zij bekend gestaan als beste vriendinnen, maar wie wil dat nu nog geloven als je over hun vriendschap leest? Maar hoe kan je dat bewijzen? En waarom is dat zo belangrijk? Kunnen wij wat van ze leren, of zijn ze zo ondergestoft dat we ze beter kunnen laten liggen?


'En ik ben' gaat over het belang van verhalen vertellen, liefde van vroeger en nu, zalmen, schapen en over wat er gebeurde op een 18e-eeuwse COC middag.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Nieuwe voorzitter COC

Myrtille Danse is de nieuwe voorzitter van COC Nederland. Ze werd op zaterdag 21 juni gekozen door de vergadering van regionale COC-verenigingen in Den Bosch. Astrid Oosenburg nam afscheid.

Lees verder

Hooked On You

Een ode aan queer vrouwen en de clichés die we maar al te graag omarmen: U-Hauling, karabijnhaken, intense blikken… Voor iedereen een catchy track, voor insiders een herkenbare knipoog.

Lees verder

Feiten & cijfers

Het rapport van Movisie geeft informatie over de acceptatie, welzijn en gezondheid van lesbische, homoseksuele, bi+, trans, non-binaire, intersekse, queer en aseksuele personen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden