Laat liefde regeren in de FilmKoepel

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 26 maart 2025
Tijd: 19:15-22:30
Type: Film
Website: https://www.queergeschiedenismaand.nl/programma/laat-liefde-regeren-in-de-filmkoepel/

Locatie:

Naam: Filmkoepel
Straat: Koepelplein 1b
Postcode: 2031 WL
Plaats: Haarlem
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

Op woensdag 26 maart organiseren we in de FilmKoepel in Haarlem een speciale filmavond die geheel in het teken staat van de tentoonstelling Laat liefde regeren – Dolly Bellefleur 35 jaar op de barricade.


Na een inleiding van Dolly Bellefleur zal de film Pride (2014) van Matthew Warchus worden getoond.


Over Pride


De film Pride (2014) is een waargebeurd verhaal dat zich afspeelt in het Verenigd Koninkrijk in de jaren 80, tijdens de mijnwerkers staking. Een groep homoseksuele activisten besluit solidariteit te tonen met de stakers en verzamelt geld om hen te steunen, maar de vakbond schaamt zich voor deze actie. De steunbetuigers trekken zich er niets van aan en vertrekken in een busje naar een mijnwerkersdorpje in Wales om hun donaties persoonlijk te overhandigen.


Over de tentoonstelling


Verwey Museum Haarlem pakt feestelijk uit met deze kleurrijke en urgente overzichtstentoonstelling. Dolly Bellefleur, alter ego van cabaretier, tekstdichter en regenboogactivist Ruud Douma, staat vanaf 28 okotber 2024 35 jaar op de planken én op de barricades. Op haar geheel eigen wijze vraagt Dolly al 35 jaar aandacht voor mensenrechten in het algemeen, en de acceptatie van lhbt+ in het bijzonder.


De tentoonstelling is te bezoeken t/m 11 mei 2025.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Tussen geheim en vrijheid

Breaking Walls: de Chinees-Nederlandse queer activist Hoi Yi leeft tussen twee werelden, zijn persoonlijke worsteling zie je in deze geanimeerde, hybride documentaire op VPRO.

Lees verder

Samen met pensioen

'Mijn partner is bang dat ze in een zwart gat valt, heeft geen speciale hobby's dus dat wordt zwaar leunen op mij. Ik zie dat totaal niet zitten en vind het heerlijk om alleen te zijn. Wat zou jij doen?'

Lees verder

My Circus

Ellen von Unwerth's magische circus: de expositie toont 160 iconische foto's van modellen en popartiesten waarin vrouwelijkheid, speelsheid, erotiek en fashion centraal staan, te zien vanaf 31 januari 2026.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden