Paneltalk: Oost best, thuis west

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 14 november 2025
Tijd: 18:45-21:45
Type: Debat
Website: https://www.eventbrite.nl/e/tickets-paneltalk-oost-best-thuis-west-1617607821539

Locatie:

Naam: Bibliotheek Den Haag
Straat: Spui 68
Postcode: 2511 BT
Plaats: Den Haag
Provincie: Zuid-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

Queer & Asian: Generaties in gesprek


Deze driedelige panelreeks creëert ruimte voor onderbelichte perspectieven van vooral mensen met wortels uit Oost- en Zuidoost-Azië in Nederland. Vanuit verschillende invalshoeken gaan we in gesprek over onze ervaringen, identiteiten en ons welzijn, met aandacht voor wat ons raakt en verbindt.


We brengen mensen uit uiteenlopende gemeenschappen en generaties samen, en maken ruimte voor verhalen die vaak buiten beeld blijven. Door deze gesprekken willen we bruggen bouwen. Samen zoeken we naar herkenning, nuance en solidariteit.


Paneltalk #3


Aziatische Queers in Nederland ervaren vaak racisme, seksisme, fetisjisering en culturele verwachtingen tegelijk. Hun verhalen blijven vaak onzichtbaar: binnen de wit-gecentreerde LHBTQIA+ beweging én binnen verschillende Aziatische gemeenschappen, die zelf uit veel verschillende culturen bestaan en waar het onderwerp nog steeds vaak een taboe is. Dit kan ervoor zorgen dat mensen zich eenzaam en onder druk voelen.


Dit panel biedt een ruimte van verzet en verbinding. We delen persoonlijke verhalen, niet alleen om pijn te bespreken, maar ook om vreugde, trots en solidariteit te vieren. Daarnaast brengen we generaties met elkaar in gesprek, zodat jongere en oudere queer-Aziatische stemmen elkaar kunnen versterken en van elkaar kunnen leren.


Hoe is het om queer én Aziatisch te zijn in Nederland? Hoe doorbreken we stiltes, bestrijden we racistische en heteronormatieve structuren, en creëren we veilige, liefdevolle ruimtes waarin álle identiteiten mogen bestaan?


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Queer geschiedenismaand

De maand maart staat in het teken van verhalen door de tijd heen van en over mensen die niet passen in de 'standaard' ideeën over liefde, gender, sekse en seksualiteit.

Lees verder

25 jaar getrouwd

Op 1 april is het 25 jaar geleden dat in Nederland het burgerlijk huwelijk werd opengesteld voor stellen van gelijk geslacht. Een historische gebeurtenis en een wereldprimeur. Zijn jullie dit jaar 25 jaar getrouwd?

Lees verder

Thesis on a Domestication

Terwijl hun liefde verdiept, blikt zij terug op haar levenspad en herschrijft ze haar eigen verhaal. Het resultaat is een krachtig en ontroerend pleidooi voor het recht op verlangen, ambitie en imperfectie.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden