Buiten de Binary / Beyond the Binary 2021 Brainstorm
Omschrijving:
We hopen het na de zomer weer veilig is om evenementen te organiseren. Dat betekent dat we in oktober ook weer een nieuwe editie kunnen organiseren van Buiten de Binary! Deze jaarlijkse dag vol lezingen, workshops, panels, films en debat heeft Transgendergroep Nijmegen tot en met 2019 zes keer succesvol georganiseerd, de laatste keer in het Roze Huis en in het naastgelegen café Marcus-Antonius, in totaal met meer dan 120 bezoekers. Enkele presentaties zijn als video nog terug te kijken. Buiten de Binary gaat over de ruimte tussen de hokjes, tussen man en vrouw, tussen hetero en homo, tussen seksueel en aseksueel, enzovoort.
Om Buiten de Binary tot een informatieve, verrassende, toegankelijke en diverse dag te maken, zoeken we mensen die willen meedenken over de onderwerpen en de organisatie van deze dag. Weet jij onderwerpen op het gebied van gender, seksualiteit, identiteit en lichaam die aandacht verdienen? Ken je binnenlandse of buitenlandse mensen die een interessant onderwerp kunnen toelichten of demonstreren op deze dag? Er is budget om reiskosten voor sprekers mee te vergoeden, dus als je pakweg altijd al een bepaalde non-binaire expert in het echt zou willen zien, is dit je uitgelezen kans om hen uit te nodigen. We proberen zowel Nederlandstalige als Engelstalige sessies te organiseren, zodat ook mensen die Nederlands niet machtig zijn kunnen meepraten. Verder willen we Buiten de Binary opzetten als een safe space waar iedereen zich veilig voelt: voor fotograferen en filmen geldt ‘nee, tenzij er expliciet toestemming wordt gegeven’.
Heb je zin om mee te helpen? Onze eerste brainstorm is op donderdag 8 april om 20:00, op de Discord van Transgendergroep Nijmegen: https://discord.gg/cFHPF8e
(Discord is een chat-app)
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Mathilde's Fidelity
We spreken Mathilde Santing, over hoe het is om weer op het podium te staan met haar nieuwe voorstelling, en over trouw blijven aan jezelf in de muziekindustrie en in de liefde.
Lees verder
AFAS Edisons Pop 2026
Froukje & S10 winnen Edison voor Frok en Stien, een EP die uitgroeide tot een hoogtepunt in de Nederlandse popmuziek. 'Frok en Stien maakt indruk als een overtuigend en verbindend popproject.'
Lees verder
CinemAsia 2026
Van 8–12 april vindt het 18e CinemAsia Film Festival plaats in Studio/K, Rialto De Pijp en Eye Filmmuseum in Amsterdam, en toont de vele perspectieven van de Aziatische cinema.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden