Dodenherdenking Homomonument
Omschrijving:
Op 5 mei vieren we de vrijheid, op 4 mei herdenken we de doden. Om 20.00 uur is het in Amsterdam en de rest van Nederland twee minuten stil. Op het Homomonument worden de mensen herdacht die werden en worden vervolgd om hun seksuele geaardheid of genderidentiteit.
De herdenking wordt voorafgegaan door een stille tocht tocht vanaf 19.30 uur, opstellen voor de toreningang van de Westerkerk.
Programma:
19.55 uur - Welkom door Menne Vellinga (ceremoniemeester)
19.59 uur - Signal Taptoe
20.00 uur - Twee minuten stilte, gevolgd door het Wilhemus
20.03 uur - Sprekers, muziek & zang, kransleggingen en afsluitend defilé. Dit jaar spreken Tania Barkhuis, Glenn Helberg en Stan Huijbrechts. Muzikale omlijsting komt van de Fanfare ‘Bereden Wapens’ uit Vught en het Gay Men’s Chorus Manoeuvre.
± 20.45 uur - Einde programma
Na de plechtigheid zal de Westerkerk tot 22.00 uur onderdak bieden voor een korte nazit, georganiseerd door een bar-team van stichting Homomonument.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Iedereen Mag Zoenen Festival
Een vrolijk en inclusief stadsfestival met een serieuze boodschap: op zaterdagmiddag 17 mei verandert de binnenstad van Den Bosch in een kleurrijk decor vol liefde, muziek en verbinding.
Lees verder
Horoscoop mei 2025
Richt je aandacht deze maand op het maken van iets moois en blijvends. Luister altijd naar je eigen gevoel en wijsheid, vooral als de onstuimige volle maan een geheim onthult over je ex-vriendin.
Lees verder
Queer & Migrant Film Festival
Al tien jaar is het International Queer & Migrant Film Festival (IQMF) Amsterdam een baken van representatie, veerkracht en artistieke expressie. De openingsfilm dit jaar: Dreamers, van Joy Gharoro-Akpojotor.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden