Collecting the City: Gay Games '98

Collecting the City is een tentoonstellingsserie waarin het Amsterdam Museum samen met verschillende gemeenschappen en organisaties de levendige stad Amsterdam ‘verzamelt’ en presenteert. Iedere editie bestaat uit een aantal kleinere presentaties die samen één tentoonstelling vormen. Deze derde editie presenteren we een kleine tentoonstelling over de Gay Games die in 1998 plaatsvonden in Amsterdam.


In 1998 waren mensen van kleur, transgender, non-binaire en intersekse personen minder zichtbaar in de Nederlandse samenleving dan nu. Dit was ook het geval tijdens de Gay Games. Waardoor er weinig van deze verhalen terug te vinden zijn in de archieven, en men weinig aan het woord komt.


Naast bestaand materiaal zijn er ook daarom in deze tentoonstelling ook nieuwe verhalen. Fotografen Tengbeh Kamara en Jonnah Bron maakten portretten van acht lhbti+-sleutelfiguren, die hun herinneringen aan deze feestelijke week delen.


De tentoonstelling is gemaakt in samenwerking met onder andere IHLIA en Queer Amsterdam en is tot stand gekomen in samenwerking met gastcurator Feargal Agard, directeur van Humans of Film Amsterdam en IHLIA-collectiemedewerker, en Initiatiefgroep Gay Games Amsterdam 1998-2023


De tentoonstelling opende op 23 juni en is te zien t/m 28 januari 2024.


 


Algemene informatie:

Datum: 23 juli 2023
Website: https://www.amsterdammuseum.nl/tentoonstelling/gay-games-1998/89995

Locatie:

Naam: Amsterdam Museum aan de Amstel
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Trouwen op TV

'Het is heel waardevol om te merken dat ik, door mezelf te zijn, echt iets beteken voor de kijkers.' Cindy deed mee aan Married at First Sight. 'Herkend worden is nog steeds een gekke gewaarwording.'

Lees verder

Horoscoop juli 2026

Het is tijd om je te realiseren dat ook jij af en toe gedragen mag worden, je kwetsbaar op mag stellen. Ze is er voor jou zoals jij er voor haar bent, je hoeft je niet altijd groot te houden. - Wat staat jou te wachten?

Lees verder

Vlinderhaven

Woongemeenschap voor queers uit alle generaties: appartementen, maisonnettes, gezinswoningen of woningen voor woongroepen, huur of koop, op Centrumeiland (IJburg) Amsterdam.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden