Queer Film Festival Utrecht
Omschrijving:
Tijdens QFFU staan diversiteit, inclusiviteit en toegankelijkheid centraal. Met onze films en randprogrammering vertellen we verhalen vanuit verschillende hoeken van de queer community. Niet alleen in bioscoopzalen, maar ook op straat, in cafés en buurthuizen, door de binnenstad en in verschillende wijken. Kortom: Utrecht zien we als één grote bioscoop.
1 t/m 8 september.
Genderations: queer past, present & future
Elke generatie queer personen, in elk land ter wereld, heeft haar eigen strijd. Een gevecht rond de thema’s en onderwerpen die op dat moment in de geschiedenis actueel en noodzakelijk zijn. Films zijn bij uitstek hét medium om de oude en nieuwe verhalen van protest en activisme te vertellen, om de kijker deze strijd en de relevantie ervan écht te laten voelen. Joost de Vries, voorzitter QFFU: “Het kennen van je eigen LHBTQIA+ geschiedenis is essentieel om het heden goed te kunnen begrijpen en met een genuanceerde en kritische blik vooruit te kunnen kijken naar de toekomst. Ons thema dit jaar ‘Genderations: queer past, present & future’ sluit daar naadloos op aan. In de programmering bieden we meer ruimte voor inhoudelijke verdieping en stimuleren we ontmoeting tussen bezoekers en verschillende LHBTQIA+ generaties.”
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
The Laramie Project
In Amsterdam zie je een toneelstuk over Matthew Shepard: 27 jaar na zijn dood is het verhaal nog net zo aangrijpend en relevant. --- English language theatre by Orange Theatre Company.
Lees verder
Vers leesvoer
Over de historische strijd van lesbische moeders in het VK, de memoires van Anja Meulenbelt - samen met een nieuwe editie van 'De schaamte voorbij' - en de debuutroman van Teddy Tops.
Lees verder
Swingende liefde
We gingen in gesprek met Vera, over wat swingen is en over de weg naar hun eerste keer, het verschil tussen seks met een man en met een vrouw en over haar eigen vrouwenparty.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden