Inclusief Nieuw-West: Privileges ontrafelen

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 27 september 2023
Tijd: 19:00-23:00
Type: Debat
Website: https://dezwijger.nl/programma/privileges-ontrafelen

Locatie:

Naam: New Metropolis
Straat: Burgemeester Rendorpstraat 1
Postcode: 1064 EL
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

In gesprek over privileges binnen biculturele LGBTQI+ gemeenschappen. Hoe kunnen we privileges benutten om een meer inclusieve toekomst te creëren?


Binnen de biculturele LHBTQI+ gemeenschappen kunnen privileges een complexe rol spelen in de zoektocht naar gelijkheid en rechtvaardigheid. Privileges binnen deze gemeenschappen kunnen voortkomen uit factoren zoals etniciteit, culturele achtergrond, sociaal-economische status en toegang tot opleiding. Het is van groot belang om deze privileges te herkennen en effectief in te zetten om de situatie van anderen binnen de gemeenschap structureel te verbeteren. Het benutten van privileges voor structurele verbetering vereist empathie en open communicatie, en het aanpakken van culturele normen en discriminatie. Het begrip van deze dynamiek draagt bij aan een gemeenschap waarin iedereen wordt gehoord en gerespecteerd.


Deze avond gaan de sprekers dieper in op dit thema en reflecteren ze vanuit hun persoonlijke ervaringen. Tijdens het nagesprek is er ruimte om vragen te stellen en om eigen ervaringen te delen. Welke inzichten kunnen we opdoen vanuit diverse perspectieven binnen onze gemeenschap? Hoe kunnen we samenwerken om privileges om te zetten in kansen voor allen? Wat kunnen individuen met privileges doen om tastbare veranderingen te bewerkstelligen?


Over deze programmareeks


Nieuw-West is een super divers stadsdeel. Hoe kunnen wij samen dit stadsdeel nog inclusiever maken? Met Stichting Prisma Groep, een stichting voor biculturele en/of islamitische LHBTQI+ personen, hosten we deze programmareeks over inclusiviteit, veiligheid, racisme en intersectionaliteit in Nieuw-West.


Tijdens het programma


Wij willen ons tijdens deze bijeenkomst vooral richten op biculturele LHBTQI+ personen, hun vrienden en/of familieleden. Andere geïnteresseerden zijn welkom, als ze zich verre houden van racisme, islamofobie, homonationalisme, homo- en transfobie. Deze avond willen wij vooral de mogelijkheid bieden om met elkaar op een vriendelijke en respectvolle manier in gesprek te gaan.


Dit programma is zowel fysiek als live online te volgen. Kies bij jouw reservering tussen een fysieke plek in de zaal of een online livecast reservering.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Ze mag mijn zussen niet

Mijn partner kan niet door één deur met mijn twee zussen. Aan die zussen ligt het niet. Die vinden mijn vriendin helemaal oké. Wat is het probleem? Mijn partner vindt ze te simpel. Wat zou jij doen?

Lees verder

Coming Out Day

Op 11 oktober is het Coming Out Day. Verschillende steden, zoals bijvoorbeeld Den Haag, Gouda en Arnhem, organiseren daarom op die dag - of de hele week of maand eromheen - verschillende activiteiten.

Lees verder

Queer notes

In een wereld waar niet elke liefde openlijk gevierd mag worden, biedt muziek een ruimte waarin alle emoties kunnen klinken – van verlangen en hartstocht tot verdriet en bevrijding.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden