Tour Protest2Pride

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 10 september 2024
Tijd: 19.00
Type: Overige
Website: https://ihlia.nl/events/save-the-date-talkshow-tour-protest2pride-2/

Locatie:

Naam: IHLIA-plein
Straat: OBA Oosterdokskade 143
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

De aanleiding van de tentoonstelling Protest2Pride waren vijf fotoboeken vol foto's van Roze Zaterdagen uit de jaren '80 en '90 die Marian Bakker eerder dit jaar aan IHLIA doneerde. De foto's schetsen een visueel tijdsbeeld van die jaren op verschillende plekken in Nederland. Kleding en accessoires verraadden tot welke subcultuur de geportretteerden behoorden, hun protestborden lieten zien welke thema's zij belangrijk vonden en wat ze organiseerden toonde hun strategieën van activisme.  


Op 10 september kun je de expositie en de fotoboeken live bekijken tijdens een tour en gaan we samen op zoek naar: 



  • Bekenden (herken je jezelf of anderen op de foto's?)

  • Herkenning (wat leeft er op de foto's van toen dat er nu nog steeds leeft?)

  • Hiaten (wat en wie mis je op de foto's?)


Wanneer? Dinsdag 10 september 2024
Hoe laat? 19.00 - 20.30 uur
Waar? IHLIA-plein (3e verdieping OBA Oosterdok)

Wil je bij de tour aanwezig zijn? Geef je op via aanmelden@ihlia.nl


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Horoscoop februari 2026

Moedig zijn betekent deze maand: trouw blijven aan jezelf. Verwacht veranderingen buiten je comfortzone maar dichterbij de waarheid. Groei is niet altijd comfortabel. Wat staat jou te wachten?

Lees verder

Leer flirten & daten!

Met meer zelfvertrouwen op date? De 'Vrouw uit de kast'-cursus is voor vrouwen die aan het daten zijn en vastlopen of voor vrouwen die voor het eerst gaan daten met een vrouw. We spreken Stella!

Lees verder

Mooie beloften kabinet

'Het is goed nieuws dat het nieuwe kabinet belooft om geweld en discriminatie tegen de regenbooggemeenschap en andere groepen aan te pakken, acceptatie te bevorderen en vaart te maken met emancipatie.'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden