Seksuele diversiteit in het dierenrijk

Interseksuele kangoeroes, homoseksueel ouderschap, pinguïntrio’s en parende leeuwinnen. Stap in de veelkleurige wereld van seksuele diversiteit in het dierenrijk in dit interactieve theatercollege van emeritus ARTIS-bioloog Charlotte Vermeulen. Ontdek hoe onze verwachtingen vaak botsen met de realiteit in de natuur. Verschillende seksuele voorkeuren, het juist niet hebben van seks en geslachtsveranderingen: het komt allemaal voor in het dierenrijk. Zo is homoseksueel gedrag al onder 1.500 soorten vogels en zoogdieren waargenomen en kunnen sommige vissen van man, vrouw worden en weer terug. Kortom: natuur is queer en queer is natuurlijk.


Charlotte Vermeulen werkte meer dan 30 jaar als huisbioloog voor ARTIS en deed onderzoek naar seksueel divers gedrag in de natuur. Ze wordt bijgestaan door cabaretier Maya van As, die het publiek op een humoristische wijze meeneemt door dit intrigerende onderwerp. Een avond ontdekken hoe we ons als mensen kunnen laten inspireren door de natuur.


 


Algemene informatie:

Datum: 25 maart 2026
Website: https://www.kobratheater.nl/seksuele-diversiteit-in-het-dierenrijk/

Locatie:

Naam: Theater aan de Slinger
Plaats: Houten
Provincie: Utrecht
Land: Nederland

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lesbival

'Een kampeerweekend georganiseerd voor en door queers! We geven workshops aan elkaar, feesten we precies zoals we zijn en eten we samen (en soms ook elkaar, maar niet zoals in Yellowjackets).'

Lees verder

Camp Miasma

Teenage Sex and Death at Camp Miasma: queer horror, verlangen en de erfenis van de slasherfilm waarin twee vrouwen in een bloederige wereld van verlangen, angst en waanzin belanden.

Lees verder

Pornhub Sapphic

Nieuw platform: de bekende pornowebsite brengt lesbische en non-binaire content samen in een aparte omgeving die speciaal ontworpen is voor een vrouwelijk publiek.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden