Expo: Queer Amsterdam, de roze stad

Deze zomer, tijdens WorldPride 2026 opent Queer Amsterdam, de roze stad (donderdag 9 juli 2026 t/m zondag 4 april 2027). Een grote tentoonstelling over de veelbewogen en bijzondere geschiedenis van de Amsterdamse LHBTQIA+-gemeenschap. 


Een cultuurhistorisch verhaal over liefde, uitsluiting, moed, strijd en vrijheid, verteld op een plek die ooit het toneel was van kerkelijke leer en uitsluiting. 


Lees ook: https://www.zijaanzij.nl/nieuws/7154/Queer-Amsterdam-


 


Algemene informatie:

Datum: 23 juli 2026
Website: https://www.nieuwekerk.nl/tentoonstellingen/queer-amsterdam-de-roze-stad/

Locatie:

Naam: De Nieuwe Kerk
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lhbtiqa+ monitor 2026

Hoewel het welzijn en de acceptatie van homoseksuele en lesbische personen positief blijft, is de leefsituatie van en opvattingen over met name non-binaire, transgender en intersekse personen zorgelijk.

Lees verder

Coming In Week Arnhem

Op het programma staan onder meer een Pride Walk, optredens, films, workshops, theater en een viering van tachtig jaar COC Nederland. De week begint met de opening van het Roze Jaar.

Lees verder

De Verblijfsvergunning

Wat doet jarenlang wachten op een verblijfsvergunning met een mens? Serj en Stas vluchten uit Rusland, waar ze als homoseksueel stel niet veilig zijn en de oorlog willen ontlopen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden