IHLIA-expositie 'Nos tei'
Omschrijving:
De tentoonstelling Nos tei (Papiamentu/o voor ‘We zijn er’ of ‘We bestaan’) is een reactie en aanvulling op de With Pride-expositie, die te zien was in Amsterdam in 2018. Daarin toonde IHLIA verschillende thema’s uit veertig jaar lhbt-activisme en -archivering in Nederland. De expositie kreeg naast lof kritiek, omdat zwarte lhbt’ers niet of nauwelijks aan bod kwamen.
Nos tei laat twee biculturele homobewegingen uit de jaren tachtig en negentig zien, Suho en Strange fruit. De expositie gaat in op verschillende opvattingen over gender en seksualiteit. Ook wordt het kruispuntdenken van de voornamelijk zwarte vrouwenbeweging van toen uitgelicht, lang voor de hedendaagse aandacht voor intersectionaliteit. Kunst en cultuur geven tot slot een meer gelaagde en veelzijdige kijk op de multiculturele samenleving.
De tentoonstelling laat zien dat lhbt’ers uit Suriname en de voormalige Nederlandse Antillen er waren en zijn en dat zij deel uitmaken van Nederland. De vijf thema’s laten de rijke nalatenschap zien van deze groepen en individuen. Het is een aanzet tot een meer inclusieve beschrijving van de lhbt-geschiedenis.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Vers leesvoer
'Ik wil dit verteld hebben om de mensen te laten weten dat je er nooit alleen voor staat.' – voorbeeld en rolmodel Sherida Spitse speelt open kaart in biografie; ze vertelt over hoogte- en dieptepunten.
Lees verder
Vervolging in Hongarije
De Hongaarse autoriteiten klagen Géza Buzás-Hábel aan. De organisator van Pride 2025 in Pécs, Hongarije loopt risico op een gevangenisstraf van een jaar. Amnesty International is ontzet: 'Hij verdient lof.'
Lees verder
CLUB QUEERSTEN
Op zaterdag 28 februari in TivoliVredenburg: een iconische queer night vol glitter, lef en grenzeloze energie: Kirsten van Teijn en een spetterende, unieke line-up. Hier wil je bij zijn! (Win tickets!)
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden