Rondleiding bij expositie ‘What a Genderful World’ in Tropenmuseum

Algemene informatie:

Geplaatst door: connie_ihlia
Datum: 26 oktober 2019
Tijd: 14.00 - 15.00 uur
Type: Overige
Website: https://www.ihlia.nl/rondleidingen-bij-expositie-what-a-genderful-world-in-tropenmuseum/

Locatie:

Naam: Tropenmuseum
Straat: Linnaeusstraat 2
Postcode: 1092 CK
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

In het kader van de Maand van de Geschiedenis – met thema Zij/Hij – en de Black Achievement Month organiseert IHLIA LGBT Heritage in samenwerking met het Tropenmuseum rondleidingen door de tentoonstelling What a Genderful World van het Tropenmuseum.


Tijdens de tours laten de rondleiders hun favorieten uit de tentoonstelling zien, vertellen hun eigen verhaal en plaatsen kritische kanttekeningen.


Hoe wordt er wereldwijd en door de tijd heen tegen gender aan gekeken, met name in pre-koloniale tijden en gebieden? Kunnen we in deze tijd voorbij Zij/Hij kijken? Wat zijn inspirerende of juist pijnlijke voorbeelden?


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Ze wil me terug

Mijn vrouw verliet me na vijftien jaar huwelijk voor een jonger ding. Inmiddels zijn we twee jaar verder en is die relatie uit, nu realiseert ze zich dat ze de grootste fout van haar leven heeft gemaakt.

Lees verder

'Vrouwen zijn solidair!'

Mijntje, Mia en Zina gaan op bezoek bij Mia's moeders. 'Juist jullie als radicale feministen zouden moeten beseffen hoe belangrijk het is dat Zina het werk kan doen dat ze het liefste doet!'

Lees verder

Liefde en barmhartigheid

Ingrid Kluvers schreef een nieuw boek: Aan de oever van de rivier, een verhaal over de dunne grens tussen vrijheid en overgave. We spreken haar, over het boek, keuzes en het belang van verhalen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden