International Queer & Migrant Filmfestival (IQMF)

International Queer & Migrant Filmfestival (IQMF) viert haar vijfjarig jubileum!


Dit jaar viert IQMF haar vijfjarig jubileum met een uitgebreid programma vol films, dansvoorstellingen, debatten, fotografie, literatuur en kunst! IQMF opent dit jaar met de film Lemebel, over de Chileense schrijver, kunstenaar en activist Pedro Lemebel (1952-2015) die zich verzette tegen het bewind van dictator Augusto Pinochet.


Het programma omvat meer dan 50 speelfilms, documentaires en korte films in het teken van LHBTQI en migratie uit ruim 20 verschillende landen waaronder Filipijnen, Sudan, Iran, Libanon, Kosovo, Albanië en Brazilië. Om het lustrum te vieren organiseert IQMF een overzichtstentoonstelling van het werk van Daniel Arzola, een Venezolaanse kunstenaar en mensenrechtenactivist die de afgelopen jaren het artwork voor het festival heeft ontworpen.


Bekijk het volledige programma op iqmf.nl


Een aantal highlights uit het programma:


Midnight Frontier, een documentaire over Georgische LHBT-activisten. De wereldberoemde nachtclub Bassiani is hun toevluchtsoord, een baken van vrijheid. Het is hun fort van verzet in een homofobe omgeving.


Ballroom/Vogue special, drie films (Sex Sirens, Father Figure & Fabulous) over de ball culture in Nederland en Frans Guyana.


The Sworn Virgin & The Girl, over de uitstervende Albanese traditie waarbij vrouwen volledig als man door het leven mogen gaan op voorwaarde dat zij maagd blijven en nooit in het huwelijk treden.


The Art of Allowing - Dance as a safe space, een workshop waarin Mohamed Boujarra leert hoe je dans kunt gebruiken om je eigen safe space te creëren.


Festivals for Freedom: internationale gasten bespreken hoe ze LHBT-activiteiten weten te organiseren binnen de grenzen van risicovolle landen zonder mensenrechten.


Naked Berlin, een tentoonstelling van fotograaf Abdulsalam Ajaj en performance artist Mischa Badasyan waarin naakte lichamen de openbare ruimte terugwinnen.


Samenwerking met internationale filmfestivals: In samenwerking met het Soura Film Festival Berlijn organiseert IQMF een kort film programma met als thema seksuele diversiteit in relatie tot het Midden-Oosten en Noord-Africa. In samenwerking met het Porn Film Festival Vienna wordt een nachtelijk Queer Porn Shorts vertoond. Dit jaar vindt het festival plaats in LAB111 en Cinema of the Dam'd met feesten in Vrankrijk en OT301. Ook zijn er extra vertoningen in Utrecht, Rotterdam, Haarlem, Nijmegen en Den Haag.


 


Algemene informatie:

Datum: 4 december 2019
Tijd: 19:30-21:45
Website: https://www.iqmf.nl/

Locatie:

Naam: LAB 111
Straat: Arie Biemondstraat 111
Postcode: 1054 PD
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

What You See 2026

Festival over gender en identiteit: internationale dans, theater, performance, kunst, workshops en installaties in de Utrechtse theaters en daarbuiten. Het thema van dit jaar is 'If Not Now, When?!'

Lees verder

IDFA: Punkie Johnson

'Don't compromise yourself for fucking nobody.' Punkie probeert om te gaan met de verwachtingen van anderen en van zichzelf. Hoeveel ben je bereid aan te passen om ergens bij te horen?

Lees verder

Zwangerschapsdementie

Het is de harde werkelijkheid. Hopelijk schrik ik je hier niet mee af, mocht je een kinderwens hebben, want het wordt echt weer langzaamaan beter. Of had ik dat al geschreven?

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden