Wandeling Mechelen 11km
Omschrijving:
Tijdens deze heuvelachtige grenswandeling wandelen we over een leuk paadje naar Eperheide waar een paar mooie vakwerkhuizen liggen. Dan langs het Onderstebos met schitterend panorama en omhoog door het Bovenstebos naar de Belgische grens. Halverwege komen we langs de krijtrots van Heimans. Een van de grondleggers van de natuurbescherming in Nederland. " 's Morgens was ik al vroeg bij de rots ; die werd nu door de zon uit 't oosten beschenen en was in toovermooi bloementooneel veranderd, met coulissen van varens, guirlandes van clematis en klimop, en met witte trappen, bezet met meterhooge Belladonna. Ik klauterde op tegen de rots; waar de hand greep om steun, brokkelde de mergelkalk af en dan staken de bruine Belemnieten bij drie, vier tegelijk uit de wit-grauwe massa op, net gebroken en versteende sigaren". — Eli Heimans in het tijdschrift De Levende Natuur (1903)[2 Later passeren we ijsboerderij Gelatofarm met heerlijk ijs en dan komen we in Heijenrath. De terugweg gaat door een prachtig dal en flink omhoog naar het buurtschap Landsrade. Aan het eind is een terras met prachtig uitzicht. In totaal 11 km. Er is mogelijkheid om de route in te korten.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Art she crafted
De tentoonstelling laat zien hoe vrouwen - wereldwijd en door de eeuwen heen - kunst en cultuur vormgeven. De verhalen laten zien dat vrouwelijke creativiteit altijd een constante kracht is geweest.
Lees verder
De reünie
Ellie Lust ontmoet haar collega's van het eerste uur: de mensen met wie zij heftige ervaringen deelde en met wie een onlosmakelijke band ontstond; De reünie is terug, Ellie zie je op 21 januari.
Lees verder
Slechte film
Het loopt rap uit de hand. Een week nadat Renee Good in haar auto door het hoofd werd geschoten door een ICE-agent groeien de protesten nog elke dag, gisteren werd er weer iemand neergeschoten. WTF is next?
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden