Maankoningin
Omschrijving:
Een voorstelling over de gezondheidszorg, vriendschap, spiritualiteit en het hiernamaals.
Maria Theresia van Oostenrijk worstelt in haar huwelijk met de ‘Zonnekoning’, Lodewijk XIV, die vooral bezig is met zijn eigen balletspektakels en affaires. Maria verzamelt daarom een bont gezelschap om haar heen met waarzeggers, circusacts en operazangers die de eenzaamheid verzachten. Wanneer ze plots ziek wordt kan de arts niks voor haar doen, de gezondheidszorg is namelijk gericht op mannen, het vrouwenlichaam onderzoeken is iets waar hij zijn vingers niet aan brandt. Langzaam sterft Maria aan de onverzorgde tumor. “Als koningin ben ik slechts één dag gelukkig geweest”, waren haar laatste woorden.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
In een roes
Oneindig veel snot, hoesten als een zeehond, hoge koorts, drijfnat wakker worden, hoofdpijn, overgeven, diarree: ziek zijn en toch blijven zorgen. Ooit gedaan? Nou, dat is next level.
Lees verder
Natuurlijk queer
In het interactieve theatercollege Seksuele diversiteit in het dierenrijk komt in een mix van wetenschap en humor feitjes over dragqueenzeekatten, parende pinguïns en interseksuele kangoeroes aan bod.
Lees verder
Queer geschiedenismaand
De maand maart staat in het teken van verhalen door de tijd heen van en over mensen die niet passen in de 'standaard' ideeën over liefde, gender, sekse en seksualiteit.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden