Save Saarein
Omschrijving:
Op 14 april 2024 verhuist Saarein voor één avond naar een andere locatie, in Paradiso, samen met vrienden. Deze avond brengt de hele Saarein haar gemeenschap onder één dak om zowel de geschiedenis van dit queer instituut te vieren als het volgende hoofdstuk in te luiden.
In 1978 kocht een vrouwencollectief een café van eigenaren Saar en Rein (Saarein). Vrouwen konden elkaar in alle vrijheid en veiligheid ontmoeten in Café Saarein. In 1999 nam de legendarische Dia Roozemond het café over en breidde het deurbeleid uit naar alle 'queer minded people'. Sindsdien is het een van de belangrijkste historische queer ruimtes in Amsterdam.
Na 25 succesvolle jaren gaat Dia met pensioen en is het tijd voor een nieuwe generatie om het stokje over te nemen en het (culturele) erf- en gedachtegoed van Saarein voort te zetten. Maar een café overnemen kost geld. Om dit voor elkaar te krijgen vindt er een crowdfunding plaats voor de hele gemeenschap - en daarbij heeft de Saarein jullie hulp nodig. Dus kom langs en geniet van een avond vol met live muziek, dj's, performances, dansers en nog veel meer.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Première Julian
Het is zover: de film Julian zie je binnenkort in Nederland: vanaf 11 december in de bioscopen – of win (!) kaartjes voor de bijzondere premièreavond op 1 december in Amsterdam!
Lees verder
Paarse Vrijdag 2025
Bondgenootschap en solidariteit: duizenden scholen besteden, dit jaar voor de 15e keer, aandacht aan lhbti+ inclusie, diversiteit en jezelf zijn met focus op seksuele, gender- en seksediversiteit.
Lees verder
Zet het op papier
Ouderschap en ouderlijk gezag, uitdagingen bij polyamorie, een erfenis, testament of scheiding… Goede afspraken zijn belangrijk. We gingen in gesprek met notaris Liesbeth Verhagen.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden