Jongensuren
Omschrijving:
Hoognodige ode aan schrijver Andreas Burnier - queer icoon, haar tijd ver voorbij.
Over de voorstelling Jongensuren
‘Van deze proef hangt alles af. Als dit lukt, kan ik verder, kan ik een nieuw leven beginnen: drinken, vechten, neuken, naar zee gaan, in havens werken, in de nacht langs de dokken zwerven, rossen, rijden, vloeken, met mannen verbroederen, vrouwen versieren, een groot arts worden – in het buitenland uiteraard. Het hele verdomde leven als een sappige vrucht langs mijn kin laten druipen, merde, in ieder geval alles zijn, behalve braaf en aangepast uit levensangst.’
Welkom in de wereld van de Nederlandse sixties-schrijver Andreas Burnier, die ondanks haar vooruitstrevende, nog altijd hyperactuele werk over identiteit en seksualiteit in de vergetelheid is geraakt. Burnier schreef over die onderwerpen op een manier die nu bekend klinkt, maar destijds nog zeer controversieel werd gevonden – en grote impact had. Jongensuren, de theaterbewerking van Burniers werk, ademt de tijdgeest, de dubbele moraal van de naoorlogse periode, en de vrijheidsdrang van een jonge lesbische Joodse vrouw in een wereld waarin ‘afwijkingen’ worden afgekeurd.
In Jongensuren, een nieuwe theatertekst van Koen Verheijden op basis van Burniers romans, zien we vier acteurs, vier vrouwen op de vloer, die afwisselend Andreas Burnier en de personages om haar heen spelen. Het is een onderzoekende, haast documentaire voorstelling, gemaakt door iemand die diep in het leven en werk is gedoken van een van Nederlands grootste schrijvers. Jongensuren is een theatrale ode aan Andreas Burnier, ook in vorm en stijl; associatief, vanuit verschillende perspectieven en met veel (soms wrange) humor.
Try-outs in Haarlem altijd € 12,50
Backstage
Na afloop van de voorstelling op 22 november vindt er een nagesprek (dit noemen wij 'Backstage') plaats door onze Schuurjongeren. Daarin vragen ze, samen met het publiek, de acteurs, dansers, regisseur en/of choreograaf het hemd van het lijf. Stuk voor stuk ontwapenende gesprekken met een frisse blik op de voorstelling of film.
Het nagesprek is gratis en vindt plaats in de zaal.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
When Chueca Dies
Chueca, de iconische wijk in Madrid die al sinds de jaren '90 het bruisende hart van de LGBTIQ+ gemeenschap vormt, staat in deze film symbool voor de vrijheid voor LGBTIQ+ mensen wereldwijd.
Lees verder
Ze mag mijn zussen niet
Mijn partner kan niet door één deur met mijn twee zussen. Aan die zussen ligt het niet. Die vinden mijn vriendin helemaal oké. Wat is het probleem? Mijn partner vindt ze te simpel. Wat zou jij doen?
Lees verder
Coming Out Day
Op 11 oktober is het Coming Out Day. Verschillende steden, zoals bijvoorbeeld Den Haag, Gouda en Arnhem, organiseren daarom op die dag - of de hele week of maand eromheen - verschillende activiteiten.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden