IHLIA-expositie 'De schaamte voorbij: lesbische zinnen tentoongesteld'

IHLIA opende op 22 maart 2018 de expositie De schaamte voorbij: lesbische zinnen tentoongesteld. 


De schaamte voorbij toont de roerige geschiedenis van hartstocht tussen vrouwen in de literatuur uit de twintigste eeuw. Deze geschiedenis begint rond 1900 met onbeantwoord verlangen, waarna vanaf de jaren zestig seksualiteit tussen vrouwen commercieel wordt geëxploiteerd in pornografische pockets en zogenaamde voorlichtingsboekjes voor mannen.


In 1976 neemt Anja Meulenbelt het heft in handen met haar boek De Schaamte voorbij. Deze bestseller effent de weg voor een literaire en emancipatoire stroming in de jaren tachtig en negentig waarin liefde tussen lesbische vrouwen hartstochtelijk wordt gevierd.


De schaamte voorbij: lesbische zinnen tentoongesteld is een verdiepende expositie bij de tentoonstelling Porno op papier. Taboe en tolerantie door de eeuwen heen in Museum Meermanno in Den Haag. Te bezichtigen vanaf 22 maart (18+).


Tegelijk met deze exposities verschijnt bij Uitgeverij Van Oorschot het overzichtswerk Onder de toonbank. Pornografie en Erotica in de Nederlanden met daarin opgenomen: Onbeantwoord, geëxploiteerd, gevierd: hartstocht tussen vrouwen in de Nederlandse literatuur van de twintigste eeuw door Connie van Gils en Weinig windt zo op tot lust en veroordeling. Homo-erotiek en –pornografie in Nederland van nul tot nu door Theo van Os.


Algemene informatie:

Geplaatst door: connie_ihlia
Datum: 23 maart 2018
Tijd: 10.00 - 22.00 uur, dagelijks.
Website: http://www.ihlia.nl/portfolio-items/de-schaamte-voorbij-lesbische-zinnen-tentoongesteld/

Locatie:

Naam: IHLIA
Straat: Oosterdokskade 143, 3e verdieping Centrale OBA
Postcode: 1011 DL
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lhbtiqa+ monitor 2026

Hoewel het welzijn en de acceptatie van homoseksuele en lesbische personen positief blijft, is de leefsituatie van en opvattingen over met name non-binaire, transgender en intersekse personen zorgelijk.

Lees verder

Coming In Week Arnhem

Op het programma staan onder meer een Pride Walk, optredens, films, workshops, theater en een viering van tachtig jaar COC Nederland. De week begint met de opening van het Roze Jaar.

Lees verder

De Verblijfsvergunning

Wat doet jarenlang wachten op een verblijfsvergunning met een mens? Serj en Stas vluchten uit Rusland, waar ze als homoseksueel stel niet veilig zijn en de oorlog willen ontlopen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden