Ik Mag Zijn Wie Er Is: Expositie

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 7 december 2020
Tijd: 09:00-21:00
Type: Overige
Website: https://www.facebook.com/events/1102477800166895/

Locatie:

Naam: Bibliotheek Utrecht
Straat: Neude 11
Postcode: 3512 AE
Plaats: Utrecht
Provincie: Utrecht
Land: Nederland

Omschrijving:

Een expositie met video portretten van transgender personen op oudere leeftijd gemaakt door Erik Alkema en Eveline van de Putte. Vanaf 19 november een maand lang te zien in de Bibliotheek Neude als onderdeel van het What You See Festival. 


De oudere generatie is in de aandacht voor transgenders tot nu toe enigszins onderbelicht gebleven. Terwijl juist deze groep, met hun persoonlijke geschiedenis van strijd en opgroeien in een wereld waar het aan acceptatie en kennis ontbrak, zoveel te vertellen heeft.


Eveline van de Putte en Erik Alkema presenteren in de bibliotheek Neude een video-installatie met daarin een vijftal openhartige documentaire portretten van transgender ouderen. Hierin vertellen oudere transgenders hun levensverhaal waarmee de problematiek waarmee transgenders te maken krijgen, begrijpelijk en invoelbaar wordt gemaakt.


Deze transvrouwen, -mannen en non-binaire transgenders, die nu eindelijk de mogelijkheid hebben zichzelf te kunnen zijn, vertellen uit eerste hand hoe het in een vroeger van niet zo lang geleden was. Hun verhalen illustreren wat er bevochten en gewonnen is en waarom de hedendaagse positieve ontwikkelingen zo belangrijk zijn.


Met deze persoonlijke verhalen van mensen, die hun gevoelens moest ontdekken in een tijd zonder voorbeelden, willen de makers laten zien wat geboren worden met genderdysforie en het binaire gender-denken, betekent voor een leven, voor een mens en voor hun omgeving.


De video-installatie zal op verschillende plekken in de bibliotheek te zien zijn. De films zijn in het Nederlands met Engelse ondertiteling.


Deze expositie is onderdeel van het Transgender Ouderen Project. Voor meer informatie zie: www.transgenderouderen.nl


Dit project is mede mogelijk gemaakt door het AFK (Amsterdams Fonds voor de Kunst, het What You see Festival en Roze 50+.

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Ethische non-monogamie

Jorna Wierts schreef het boek Ethische non-monogamie. We spreken haar, over open relaties, het boek, uitdagingen en coaching. Ze vertelt ook over haar eigen relaties en ervaringen met vrouwen.

Lees verder

Hot Milk

Emotioneel geladen queer drama in de zon: Sofia (Emma Mackey) is met haar zieke moeder (Fiona Shaw) in Spanje en wordt gehypnotiseerd door de aantrekkingskracht van de vrijzinnige Ingrid (Vicky Krieps). Win kaartjes!

Lees verder

Regenboogboek 2025

Het Regenboogboek van het Jaar wordt georganiseerd in het kader van Pride Amsterdam. De jury zal zich de komende tijd buigen over de drie boeken die de meeste stemmen kregen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden