Queer wandeling het Parool
Omschrijving:
Elke dinsdag schrijven Floor van Spaendonck en Gijs Stork de wandeling van de week in het Parool. Deze week: Take Pride in Us!
Pride Amsterdam 2021 is gestart en de Queer Community toont haar veelzijdigheid, strijd en trots in al haar kleuren. Cultuur, veilige vrijhavens en bezinning vormen een wandeling.
We beginnen in het Vondelpark bij het voormalige VondelCS, deze week het hoofdkwartier van het bekende Queer Currents festival; het programma waar alle LGBTIQ+ definities aan bod komen onder de noemer queer. Tot 8 augustus zijn er 40 queer activiteiten met kunst, debatten, performances, films en documentaires. Samen met 22 queer organisaties omhelst het festival het thema ‘The Last Mile First’ met speciale aandacht voor queers van kleur, trans personen en nieuwkomers.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Sisterhood
Romana Vrede is terug met een voorstelling over vriendschappen die onder druk komen te staan; over solidariteit en verzet, over elkaar werkelijk zien en elkaar soms de ruimte geven.
Lees verder
Do you speak Lesbians?
Lesbisch praten vraagt natuurlijk om kennis, kunde en ervaring. Hoe goed ben jij? Doe de test, bereken jouw score en lees meer over inclusief taalgebruik.
Lees verder
Tussen geheim en vrijheid
Breaking Walls: de Chinees-Nederlandse queer activist Hoi Yi leeft tussen twee werelden, zijn persoonlijke worsteling zie je in deze geanimeerde, hybride documentaire op VPRO.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden