Queer wandeling het Parool
Omschrijving:
Elke dinsdag schrijven Floor van Spaendonck en Gijs Stork de wandeling van de week in het Parool. Deze week: Take Pride in Us!
Pride Amsterdam 2021 is gestart en de Queer Community toont haar veelzijdigheid, strijd en trots in al haar kleuren. Cultuur, veilige vrijhavens en bezinning vormen een wandeling.
We beginnen in het Vondelpark bij het voormalige VondelCS, deze week het hoofdkwartier van het bekende Queer Currents festival; het programma waar alle LGBTIQ+ definities aan bod komen onder de noemer queer. Tot 8 augustus zijn er 40 queer activiteiten met kunst, debatten, performances, films en documentaires. Samen met 22 queer organisaties omhelst het festival het thema ‘The Last Mile First’ met speciale aandacht voor queers van kleur, trans personen en nieuwkomers.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Overal bi+
Waar vertel je wel of niet over je bi+ zijn? Hoe ga je om met vervelende opmerkingen en hoe kan je er voor zorgen dat er ruimte is voor je bi+ zijn? Dit en meer tijdens de Bi+ Dag 2025.
Lees verder
Pride The Hague
Een bomvol programma van culturele, maatschappelijke en sportieve activiteiten en natuurlijk één groot feest der diversiteit! Met de Pride Walk op 17 mei als kroonjuweel van Pride The Hague.
Lees verder
De Lesbische Leesclub
'Wat ik zo fijn vond aan de eerste queer boeken die ik las, was dat ze niet alleen maar over worstelingen gingen. Het queer-zijn was vanzelfsprekend, dat heeft veel voor me betekend.'
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden