TransAmsterdam x Van Gogh Museum
Omschrijving:
Heb je zin in een creatieve uitdaging?
TransAmsterdam gaat i.s.m. het Van Gogh Museum workshops voor trans- en non binaire personen organiseren. Het programma bestaat uit 4 onderdelen voor 15 deelnemers. De deelnemers maken kennis met het verhaal van Van Gogh d.m.v. een bezoek/rondleiding aan het museum en 3 workshops.
In het Van Gogh Museum duiken we dieper in het leven en het werk van Vincent van Gogh. Wat waren zijn uitdagingen en hoe ontdekte hij zijn talent?
Tijdens een rondleiding en drie interdisciplinaire workshops leer je de fijne kneepjes van het dichten en schilderen. Deze workshops worden gegeven door een kunstenaar en een spoken word artiest.
Data:
1 april 2023: Van 14.00u – 16.00u: Rondleiding in het Van Gogh Museum door de Beeldbreker – Douaa Benzzine
8 april 2023: Van 14.00u – 16.00u: Spoken word artiest – Ford Curlingford
15 april 2023: Van 14.00u – 16.00u: Multidisciplinair kunstenaar – Cheyenne Pattiwael
22 april 2023: Van 14.00u – 16.00u: Beeldend kunstenaar – Roxanne Dekker
Het programma bestaat uit:
In de eerste bijeenkomst is er een kennismaking en rondleiding in het Van Gogh Museum. Je maakt dan kennis met het werk Van Gogh.
In de tweede bijeenkomst wordt gebruik gemaakt van een spoken word artiest. Nadat de artiest vertelt over de ins en outs van spoken word gaan de deelnemers aan de slag. De deelnemers krijgen 5 brieven gepresenteerd. Elke brief heeft een thema; thuis voelen, eigen pad, hart, overtuiging en grip. Nadat ze de brieven hebben gelezen maken ze een keuze. Op basis van het thema/hun keuze maken ze een eigen tekst – spoken word. Vaak is dit een persoonlijk verhaal. Dit allemaal onder begeleiding van de spoken word artiest.
In de derde en vierde workshops maken de deelnemers een zelfportret of een kunstwerk op basis van een brief van Van Gogh of hun eigen spoken word.
Meld je snel aan via het aanmeldingsformulier:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeq5PicEPEsWnMzz1M-qUssIYfPNaehENiPHV1pZV_4NIxbjg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&usp=mail_form_link
De kosten voor het programma zijn 15 euro incl. toegang voor het museum, rondleiding, workshops en consumptie het bedrag moet je vooraf overmaken op:
IBAN NL19 KNAB 0764 9979 20 van TransAmsterdam.
We hopen je te zien in het Van Gogh Museum Museumplein 6 Amsterdam.
Voor infomatie mail naar tas@transamsterdam.nl
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Vers leesvoer
Over de historische strijd van lesbische moeders in het VK, de memoires van Anja Meulenbelt - samen met een nieuwe editie van 'De schaamte voorbij' - en de debuutroman van Teddy Tops.
Lees verder
Swingende liefde
We gingen in gesprek met Vera, over wat swingen is en over de weg naar hun eerste keer, het verschil tussen seks met een man en met een vrouw en over haar eigen vrouwenparty.
Lees verder
Be Proud Weekend
Vier dat je jezelf mag zijn, voel je vrij, verruim je blik, dans en geniet in het Chassé Theater. Bekijk het hele programma & win kaartjes voor CLUB QUEERSTEN, gehost door Kirsten van Teijn!
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden