Dodenherdenking Homomonument

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 4 mei 2023
Tijd: 19:15-21:00
Type: Overige
Website: https://www.facebook.com/events/131810996450403

Locatie:

Naam: Homomonument
Straat: Westermarkt
Postcode: 1016 DV
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

Op 5 mei vieren we de vrijheid, op 4 mei herdenken we de doden. Om 20.00 uur is het in Amsterdam en de rest van Nederland twee minuten stil. Op het Homomonument worden de mensen herdacht die werden en worden vervolgd om hun seksuele geaardheid of genderidentiteit.


De herdenking wordt voorafgegaan door een stille tocht tocht vanaf 19.30 uur, opstellen voor de toreningang van de Westerkerk.


Sprekers na 20.00u op het Homomonument:


- Lisa van Ginneken, eerste transpersoon in de Tweede Kamer


- Armen Melkonian, voormalig vluchteling uit Aleppo, ambassadeur voor Vluchtelingenwerk Nederland


- Mees van Rijswijk, 23 jaar oud en non-binair dichter en spoken word woordkunstenaar.


Na de plechtigheid is er een kleine borrel in de Westerkerk voor alle aanwezigen.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Tussen geheim en vrijheid

Breaking Walls: de Chinees-Nederlandse queer activist Hoi Yi leeft tussen twee werelden, zijn persoonlijke worsteling zie je in deze geanimeerde, hybride documentaire op VPRO.

Lees verder

Samen met pensioen

'Mijn partner is bang dat ze in een zwart gat valt, heeft geen speciale hobby's dus dat wordt zwaar leunen op mij. Ik zie dat totaal niet zitten en vind het heerlijk om alleen te zijn. Wat zou jij doen?'

Lees verder

My Circus

Ellen von Unwerth's magische circus: de expositie toont 160 iconische foto's van modellen en popartiesten waarin vrouwelijkheid, speelsheid, erotiek en fashion centraal staan, te zien vanaf 31 januari 2026.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden