Dodenherdenking Homomonument
Omschrijving:
Op 5 mei vieren we de vrijheid, op 4 mei herdenken we de doden. Om 20.00 uur is het in Amsterdam en de rest van Nederland twee minuten stil. Op het Homomonument worden de mensen herdacht die werden en worden vervolgd om hun seksuele geaardheid of genderidentiteit.
De herdenking wordt voorafgegaan door een stille tocht tocht vanaf 19.30 uur, opstellen voor de toreningang van de Westerkerk.
Sprekers na 20.00u op het Homomonument:
- Lisa van Ginneken, eerste transpersoon in de Tweede Kamer
- Armen Melkonian, voormalig vluchteling uit Aleppo, ambassadeur voor Vluchtelingenwerk Nederland
- Mees van Rijswijk, 23 jaar oud en non-binair dichter en spoken word woordkunstenaar.
Na de plechtigheid is er een kleine borrel in de Westerkerk voor alle aanwezigen.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Iedereen Mag Zoenen Festival
Een vrolijk en inclusief stadsfestival met een serieuze boodschap: op zaterdagmiddag 17 mei verandert de binnenstad van Den Bosch in een kleurrijk decor vol liefde, muziek en verbinding.
Lees verder
Horoscoop mei 2025
Richt je aandacht deze maand op het maken van iets moois en blijvends. Luister altijd naar je eigen gevoel en wijsheid, vooral als de onstuimige volle maan een geheim onthult over je ex-vriendin.
Lees verder
Queer & Migrant Film Festival
Al tien jaar is het International Queer & Migrant Film Festival (IQMF) Amsterdam een baken van representatie, veerkracht en artistieke expressie. De openingsfilm dit jaar: Dreamers, van Joy Gharoro-Akpojotor.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden