Esther van der Wel: En ik ben
Omschrijving:
In 'En ik ben' onderzoekt Esther van der Wel de relatie tussen Neerlands bekendste Verlichte schrijfsters, Betje Wolff en Aagje Deken. Ze werkten samen, woonden samen en sliepen samen in hetzelfde bed. Eeuwenlang hebben zij bekend gestaan als beste vriendinnen, maar wie wil dat nu nog geloven als je over hun vriendschap leest? Maar hoe kan je dat bewijzen? En waarom is dat zo belangrijk? Kunnen wij wat van ze leren, of zijn ze zo ondergestoft dat we ze beter kunnen laten liggen?
'En ik ben' gaat over het belang van verhalen vertellen, liefde van vroeger en nu, zalmen, schapen en over wat er gebeurde op een 18e-eeuwse COC middag.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Roze filmdagen 2026
Als grootste en langstlopende LGBTQ+ filmfestival van Nederland presenteert Roze Filmdagen ook dit jaar een rijk programma met zo'n 140 speelfilms, documentaires en korte films van over de hele wereld.
Lees verder
Marlow Moss
Moss zocht naar een perfecte harmonie van vlakken en lijnen, waarin de materiële wereld wordt achtergelaten. Op haar eigen, innovatieve manier droeg ze bij aan de ontwikkeling van de moderne kunst.
Lees verder
Horoscoop februari 2026
Moedig zijn betekent deze maand: trouw blijven aan jezelf. Verwacht veranderingen buiten je comfortzone maar dichterbij de waarheid. Groei is niet altijd comfortabel. Wat staat jou te wachten?
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden