Roze Woensdag

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 16 juli 2025
Tijd: 10:00-04:00
Type: Groot Event
Website: https://rozewoensdag.nl/

Locatie:

Naam: Stevenskerk
Straat: St. Stevenskerkhof 62
Postcode: 6511 VZ
Plaats: Nijmegen
Provincie: Gelderland
Land: Nederland

Omschrijving:

Iedere derde woensdag van juli is Nijmegen de regenbooghoofdstad van ons land, op de tweede dag van de Vierdaagsemarsen en de vijfde dag van de Vierdaagsefeesten.


Roze Woensdag valt in 2025 op woensdag 16 juli.


Programma


Dit jaar staat Roze Woensdag in het teken van “Roze liefde in oorlogstijd” en in het teken van zichtbaarheid. Tachtig jaar geleden werd Nederland bevrijd door de geallieerden. In 2024 en 2025 vieren en herdenken we de bevrijding en dat we sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog in vrijheid leven. Op verschillende momenten en plaatsen in Nederland wordt 80 jaar vrijheid gevierd en herdacht. Hier willen we tijdens onze editie ook aandacht aan besteden.


Dit doen we door de hele Vierdaagsefeestenweek de expositie "Roze liefde in oorlogstijd" tentoon te stellen in de Stevenskerk.


De expositie is een samenwerking tussen het Vrijheidsmuseum en Stichting Roze Woensdag.


De expositie is gratis te bezoeken en bevindt zich in de ruimte onder het grote orgel in de Stevenskerk.


Bekijk het volledige programma op www.rozewoensdag.nl.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Ze wil me terug

Mijn vrouw verliet me na vijftien jaar huwelijk voor een jonger ding. Inmiddels zijn we twee jaar verder en is die relatie uit, nu realiseert ze zich dat ze de grootste fout van haar leven heeft gemaakt.

Lees verder

'Vrouwen zijn solidair!'

Mijntje, Mia en Zina gaan op bezoek bij Mia's moeders. 'Juist jullie als radicale feministen zouden moeten beseffen hoe belangrijk het is dat Zina het werk kan doen dat ze het liefste doet!'

Lees verder

Liefde en barmhartigheid

Ingrid Kluvers schreef een nieuw boek: Aan de oever van de rivier, een verhaal over de dunne grens tussen vrijheid en overgave. We spreken haar, over het boek, keuzes en het belang van verhalen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden