Rondleiding bij expositie ‘What a Genderful World’ in Tropenmuseum
Omschrijving:
In het kader van de Maand van de Geschiedenis – met thema Zij/Hij – en de Black Achievement Month organiseert IHLIA LGBT Heritage in samenwerking met het Tropenmuseum rondleidingen door de tentoonstelling What a Genderful World van het Tropenmuseum.
Tijdens de tours laten de rondleiders hun favorieten uit de tentoonstelling zien, vertellen hun eigen verhaal en plaatsen kritische kanttekeningen.
Hoe wordt er wereldwijd en door de tijd heen tegen gender aan gekeken, met name in pre-koloniale tijden en gebieden? Kunnen we in deze tijd voorbij Zij/Hij kijken? Wat zijn inspirerende of juist pijnlijke voorbeelden?
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Samen met pensioen
'Mijn partner is bang dat ze in een zwart gat valt, heeft geen speciale hobby's dus dat wordt zwaar leunen op mij. Ik zie dat totaal niet zitten en vind het heerlijk om alleen te zijn. Wat zou jij doen?'
Lees verder
My Circus
Ellen von Unwerth's magische circus: de expositie toont 160 iconische foto's van modellen en popartiesten waarin vrouwelijkheid, speelsheid, erotiek en fashion centraal staan, te zien vanaf 31 januari 2026.
Lees verder
Wintersprookje
Queer sprookje voor iedereen vanaf 6 jaar: 'In onze versie van Shakespeare's The Winter's Tale hebben we de rollen enigszins aangepast: prinses Fleurizan wordt smoorverliefd op de knappe Perdita.'
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden