De vrouw in jouw leven...ben jij.

margriet

 

‘The woman in your life is you.’ 

Dit is de titel van het TV programma dat de VPRO en NTR zaterdag 16 april a.s. uitzenden, als onderdeel van de documentaireserie ‘Ondersteboven – Nederland in de jaren ‘60’.

Het thema dit keer: de verander(en)de positie van vrouwen in de Nederlandse maatschappij.

De ontwikkelingen in de afgelopen 50 jaar worden getoond, aan de hand van enkele persoonlijke verhalen en van maatschappelijke verschijnselen als de feministische actiegroep ‘Man Vrouw Maatschappij’ en (interessant genoeg) het tijdschrift ‘Margriet’.

Uit de documentaire: ‘Tienermeisjes droomden van een toekomst als stewardess of fotomodel. En sommigen werden dat ook, maar altijd maar even. Want het voorland was een plek achter het aanrecht en de kinderwagen.’

Hoe ver zijn we sindsdien gekomen?

 

‘Ondersteboven – Nederland in de jaren ‘60’.                            

Commentaar: Kees van Kooten.                                                      

Zaterdag 16 april 2016, 20.30 uur, NPO 2.

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Film & Pride Zuidoost

Roze Filmdagen en The House of Bodega presenteren een avond vol trots, expressie en verhalen over queer personen in het hart van de Bijlmer, tijdens een mini-festival op donderdag 17 juli.

Lees verder

Alles gegeven

Het verhaal van de liefdesrelatie en gedeelde idealen van twee pionierende vrouwen, een verrassend actueel en inspirerend geheel over kunst, liefde en zingeving; de expositie is vanaf nu te zien in Den Haag.

Lees verder

Pride in mijn dorp

Iris durfde haar voetbalteam nog niet te vertellen dat ze op vrouwen valt, maar daar komt nu verandering in. Ze organiseert een Pride op haar voetbalvereniging in Raamsdonk, kijk mee in deze zevendelige serie!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden