Steun voor Queer Muslim Network

minister bussemaker

Minister Bussemaker (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) gaat een nieuw netwerk van Europese islamitische LHBT-organisaties, het European Queer Muslim Network financieel ondersteunen. Dat is deze week bekend gemaakt op het IDAHO FORUM in Kopenhagen.

Binnen het European Queer Muslim Network gaan acht islamitische LHBT-organisaties uit verschillende Europese landen samenwerken om seksuele diversiteit in moslimgemeenschappen bespreekbaar te maken. Zo willen zij zorgen voor een veilige omgeving voor LHBT’s binnen deze gemeenschappen en het vergroten van de sociale acceptatie van seksuele diversiteit.

Minister Bussemaker: “De actuele problematiek rondom de veiligheid van LHBT-vluchtelingen laat zien dat seksuele diversiteit niet in iedere gemeenschap een vanzelfsprekendheid is. Ik steun daarom het initiatief van Maruf om een Europees netwerk op te zetten om zo de positie van de islamitische LHBT’s te verbeteren. Hiermee krijgt de emancipatie een nieuwe impuls.”

Bussemaker steunt het European Queer Muslim Network met €75.000 voor de komende twee jaar. 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Mooie beloften kabinet

'Het is goed nieuws dat het nieuwe kabinet belooft om geweld en discriminatie tegen de regenbooggemeenschap en andere groepen aan te pakken, acceptatie te bevorderen en vaart te maken met emancipatie.'

Lees verder

Kracht en kwetsbaarheid

A Queer Gaze: verleden en heden in beeld. Activist Audre Lorde beschreef zichtbaarheid als een paradox: het maakt ons kwetsbaar, maar tegelijkertijd is het ook onze grootste bron van kracht.

Lees verder

Relaties buiten de norm

Partners van bi+ mensen zijn zelf vaak niet bi+, maar ervaren aantrekking tot één gender. Ze zijn bijvoorbeeld hetero, homo of lesbisch en dus monoseksueel. Hun relatie valt onder gemixte oriëntatie relaties.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden