Mounir Samuel en de biculturele spagaat.

 

mounir samuel en tofik dibi

Beeld: gay.nl

Voormalig Zij aan Zij columnist Mounir Samuel beschrijft in een indrukwekkend artikel op zijn website (longread, 15 minuten) de dilemma's waarvoor LBGTQ-jongeren behorend tot de groep van derde en vierde generatie Turkse en Marokkaanse Nederlanders zich gesteld zien. In de eer-, schaamte- en roddelcultuur van hun (groot)ouders hebben vooral jonge vrouwen nog steeds weinig bewegingsvrijheid, hoe vrijgevochten zij naar de buitenwacht toe ook mogen overkomen. Samuel laat zien dat daar door hen op verschillende manieren mee wordt omgegaan. Uit de kast komen? Of toch maar eerst trouwen en na de echtscheiding alsnog uit de kast? Of helemaal niet uit de kast? Vooral buiten de randstad - waar een veilig trefpunt met andere gays nogal eens ontbreekt - worstelen jonge mensen vaak moederziel alleen met dit soort vragen.

Onder het artikel staat een filmpje met het gesprek dat Mounir onlangs had met voormalig GroenLinks-politicus Tofik Dibi.

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

'Vrouwen zijn solidair!'

Mijntje, Mia en Zina gaan op bezoek bij Mia's moeders. 'Juist jullie als radicale feministen zouden moeten beseffen hoe belangrijk het is dat Zina het werk kan doen dat ze het liefste doet!'

Lees verder

Liefde en barmhartigheid

Ingrid Kluvers schreef een nieuw boek: Aan de oever van de rivier, een verhaal over de dunne grens tussen vrijheid en overgave. We spreken haar, over het boek, keuzes en het belang van verhalen.

Lees verder

'This is Amsterdamned'

De remake van cultklassieker Amsterdamned gaat eind 2025 in première, dit inspireerde Loïs Lane tot het schrijven van een hommage aan de film die ze destijds zoveel heeft gebracht.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden