Babyrel in medialand

 

 

 

De moeders, meemoeders en wensmoeders onder ons was het wellicht al opgevallen en ook bij Zij aan Zij ontkomen we er niet aan: in de media is de - tegenwoordig welhaast jaarlijkse  - rel rond geboorten en zwangerschap weer losgebroken. Wel of niet thuis bevallen; wel of niet onder begeleiding; met of zonder pijnstilling; het is zo onderhand een nationaal heet hangijzer waarbij vergeleken de Zwarte Piet-discussie kinderspel is.

Eerder deze maand begon het allemaal met een verdrietig artikel van de hand van twee NRC-journalisten die hun ongeboren zoontje verloren en antwoord zochten op de vele vragen waarmee zij in de nasleep hiervan zaten. Het duurde niet lang of de KNOV (de beroepsvereniging van verloskundigen) bemoeide zich ermee, in de persoon van Beatrijs Smulders. Aangezien de naam van deze mevrouw bij sommige Nederlandse vrouwen, onder wie Claudia de Breij, het effect heeft van een rode lap op een stier, liet een pittige online discussie niet lang op zich wachten.

Maar wat wij ons afvragen is: de stoere thuisbaarmoeder die haar bevalling in haar eigen vertrouwde omgeving afhandelt, of de voorzichtige moeder die een prettig verlopende bevalling in het ziekenhuis verkiest – hebben zij gewoon niet allebei gelijk?  

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Horoscoop november 2025

Het begint met avontuur en nieuwe ontdekkingen, dan volgen passie, jaloezie en een confrontatie met oude wonden. Deze maand eindigt met lichtheid en liefde. Wat staat jou te wachten?

Lees verder

Sekspositief

Het derde album is er! Het eerste exemplaar werd op 31 oktober in ontvangst genomen door Zina zelf, de nieuwe lover van Mijntje en Mia (en toevallig ook van Margreet en haar partner).

Lees verder

Ongekend talent

Vrouwen van de Amsterdamse School in Museum Het Schip: de expressieve, kleurrijke tentoonstelling toont zowel hun gevarieerde oeuvres als de onstuimige wereld waarin deze ontstonden.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden