Lesbisch paar wint hockeygoud in Rio

Rio heeft weer een LBT-primeur. Het echtpaar Kate en Helen Richardson-Walsh veroverde sámen olympisch hockeygoud. Kate, de aanvoerder van het Britse dameshockeyteam zei tegen USA Today over deze overwining (ten koste van favoriet Nederland): “Het is echt heel, heel erg bijzonder. Olympisch goud winnen is al bijzonder, maar om dat samen met je vrouw te doen... we zullen de herinnering voor de rest van ons leven blijven koesteren." Kate en Helen zijn sinds 2008 samen en sinds 2013 getrouwd.

Ook in het Nederlandse hockeyteam spelen LBT-dames; Carlien Dirkse van den Heuvel en Maartje Paumen, maar zij zijn al een tijdje geen stel meer.

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Jongeren over LHBTQ+

Een meerderheid van de jongeren vindt dat iedereen gelijkwaardig is, ongeacht op wie je verliefd wordt. Tegelijkertijd zijn veel jongeren het minder eens met zichtbare genderuitingen.

Lees verder

Queer Film Confessions

Annefleur Schipper praat met bekende queer rolmodellen uit de media, entertainment en filmindustrie – aan de hand van hun favoriete tv- en filmfragmenten – over hun 'gay awakening'.

Lees verder

Queerstar Martinis

'Als je mijn boek leest en jezelf herkent; ik heb dit voor jou geschreven. Als je tussen twee versies van het leven in zit en geen van beide passen. Je bent niet alleen.' We spreken Shake Malhotra.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden