'Grotere zichtbaarheid van lesbische vrouwen helpt bij acceptatie'

 

 

Foto: COC/Gay pride/LHBT

 

Door: NU.nl

 
De zichtbaarheid van lesbische vrouwen in de maatschappij en media wordt steeds groter. Toch is er volgens belangenorganisatie COC nog veel terrein te winnen bij de zichtbaarheid van lesbiennes.
 
"De lesbische vrouwen worden geleidelijk aan zichtbaarder. Dat is ook waar we op hebben ingezet de laatste tijd", zegt Philip Tijsma van het COC tegen NU.nl. "Op dit moment zijn er nog relatief weinig zichtbare lesbische- en biseksuele vrouwen. Jonge lesbiennes hebben minder rolmodellen om naar op te kijken en aan vast te houden."
Volgens hem kunnen rolmodellen een bijdrage leveren bij het "uit de kast komen en in het proces van zelfacceptatie".
 
Rita Zwaan van Stichting Damespad.nl, een gemeenschap voor lesbische vrouwen die via wandelingen met elkaar in contact blijven, erkent ook deze belangrijke rol van rolmodellen voor lesbische vrouwen. "Bijvoorbeeld Claudia de Breij heeft veel voor de gemeenschap betekend door alleen maar open te zijn over haar geaardheid. Het is geen grote zaak: ze woont gewoon samen met een vrouw. Dat heeft heel veel geholpen."

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Hotline Hongarije

Wie durft zich nog uit te spreken? Nicolaas Veul onderzoekt het dagelijks leven in Hongarije. Hoe is het leven onder de controversiële premier Viktor Orbán? Driedelige docu & meet up.

Lees verder

Speciale munten

Herdenkingsmunt voor 25 jaar openstelling huwelijk: een krachtig ontwerp met een drietal grote elementen: verbonden ringen, regenbogen en de centrale tekst 'Iedereen.'

Lees verder

Horoscoop april 2026

Onder de oppervlakte voel je dat er iets gaat veranderen. Alles gebeurt deze maand met een reden. Wat staat jou te wachten?

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden