BDSM in de praktijk

Anno 2017 bestaan er nog altijd vooroordelen over BDSM (beter bekend onder de term SM). Clichés zijn er te over: van de kille meesteres tot de getraumatiseerde, aan pijn verknochte slaaf. Geen leuk spelletje voor vrouwen, vinden veel LBT’ers. Zij aan Zij sprak met drie vrouwen voor wie BDSM een belangrijk onderdeel van hun leven is. Joyce (26), Liz (54) en Miranda (30) vertellen over wat hen aantrekt in BDSM, wat BDSM met een vrouw uniek maakt, welke schadelijke clichés zij graag zouden zien verdwijnen en waarom Mr. Grey een ‘dominant’ van niks is.

Joyce: Ik ben lesbisch, mijn BDSM-partner is een vrouw. Ik vind mezelf echt een ‘switch’. Bij mijn ex-vriendin was ik dominant. Stel, ik zou weer met haar naar bed gaan, dan zou ik die dominante rol weer hebben. Maar op het ogenblik ben ik mijn ‘submissive’ kant aan het ontdekken, omdat ik nu met een ‘domina’ ben.

Hoe ben je voor het eerst met BDSM in aanraking gekomen?

Joyce: Mijn ex-vriendin en ik hielden allebei van wat ruigere seks. Op een gegeven moment kwamen daar attributen bij en gingen we elkaar vastbinden. We gingen rollenspellen spelen, zij zei bijvoorbeeld wanneer ik een orgasme mocht krijgen. Op een gegeven moment realiseerde ik me: “Wat wij nu aan het doen zijn, is een vorm van BDSM.” We zijn er dus zo’n beetje ingegroeid met zijn tweeën.

Wat vond je van de boekenserie en de film ‘50 Shades of Grey’? 

Met het boek ben ik na twee hoofdstukken gestopt; ik vond het zo slecht geschreven! Waar ik bij de film een heel naar gevoel van kreeg, was de scene waarin de vrouwelijke hoofdpersoon wanhopig zegt: “Laat mij dan maar voelen wat jij wilt.” Waarop Mr. Grey haar vervolgens heel erg pijnigt. Daar kreeg ik het benauwd van, want je moet nooit zo over je grenzen gaan.

Humor, acceptatie, zelfreflectie, fantasie en werkelijkheid; Over BDSM valt heel veel meer te vertellen. Naast Joyce doen ook Miranda en Liz hun verhaal. Lees het hele interview in de digitale Zij aan Zij van maart 2017.

cover

 

 Volg Zij aan Zij op social media:  FacebookTwitter en Instagram. 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

HubClub'26

Inclusieve danskunst van Introdans op tournee: 'Iedereen mag zijn zoals die is.' Bekende choreografen bewerken bestaand werk voor een inclusieve cast, de première is op 6 februari 2026.

Lees verder

Sober is Sexy

Een nieuw geluid in een scene waar alcohol vanzelfsprekend is: Queer Beer lanceert Queer Beer 0.0 en gaat samenwerking aan met Queer & Sober om nuchterheid zichtbaar te maken in de queer community.

Lees verder

Horoscoop januari 2026

Deel je diepste verlangens met haar (als je durft) en denk buiten de gebaande paden, maar blijf wel realistisch. Venus in waterman brengt je dichter bij een bijzondere vrouw. - Wat staat jou te wachten?

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden