Mijntje's maker is Stripmaker des Vaderlands

Het werd afgelopen avond bekend gemaakt: Margreet de Heer is Stipmaker des Vaderlands. Sinds 2004 maakt Margreet de strip Mijntje voor Zij aan Zij. (En ze vroeg zich onlangs nog af hoe ze de 'lesbian vote' zou kunnen krijgen, weet je nog? Het is dus gelukt!).

Op AD.nl: 'Er was al een Dichter des Vaderlands. En een Denker. Maar sinds vanavond kent Nederland ook een Stripmaker des Vaderlands. Aan de vooravond van het grote Stripfestival in Breda brachten meer dan 3.000 stripfans hun stem uit; het resultaat is dat Margreet de Heer (44) voor de komende drie jaar de titel draagt. Ze won de strijd onder meer van Robert van der Kroft, de tekenaar van Sjors en Sjimmie.

Gefeliciteerd! Wat gaat de eerste Stripmaker des Vaderlands precies doen? vraagt AD. "Ik ga onder meer een keer in de maand een strip maken over een actuele gebeurtenis. Dat zou nu bijvoorbeeld over het regeerakkoord kunnen gaan. Een taai onderwerp? Ik heb afgelopen zomer ook strips gemaakt over de kabinetsformatie, dus het kan. Een beetje net zoals de Dichter des Vaderlands: die maakt een gedicht als er iets belangrijks aan de hand is. Lijkt me ook een gave combinatie trouwens: een gedicht met een strip erbij." Lees het hele artikel op AD.nl.

'Ik heb de afgelopen jaren vijf stripboeken gemaakt, de 'In Beeld'-reeks. Wereldheerschappij in Beeld, Religie in Beeld, Liefde in Beeld... Die heb ik samen met mijn man Yiri gemaakt. Daarnaast heb ik getekend voor kranten als Trouw en NRC.Next. Mijn langstlopende strip is Mijntje voor Zij aan Zij.' En trots dat we zijn! 

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Levenslijnen

BredaPhoto en Pride Photo slaan de handen ineen om een ode te brengen aan de levensverhalen van queer personen die tegen de stroom in kiezen voor hun eigen weg - te zien vanaf 1 november.

Lees verder

Roze Gebaar

Queer en doof/slechthorend: Gerda vertelt ons over en het belang van verbinding, toegankelijkheid en inclusiviteit. 'En sta open voor de dovencultuur. Samen kom je er wel uit.'

Lees verder

COC's Verkiezingsdebat

De sfeer was positief, er zijn beloftes gedaan over veiligheid en gelijke rechten. Op grond van de toezeggingen gaat COC proberen om opnieuw een Regenboog Stembusakkoord met partijen te sluiten.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden