De lieve vrede

Hoogstpersoonlijk:'Toen mijn ex een nieuwe vriendin kreeg kwamen al mijn onbewust genegeerde gevoelens boven. (…) Hoe kan het toch dat ik achteraf zo anders naar die relatie kijk?'

'Het schijnt heel lesbisch te zijn om een goede relatie met je ex te hebben. Sommige exen gaan bijvoorbeeld gezellig samen stappen of met elkaar op vakantie. Ik word al misselijk bij het idee.' Aan het woord is Gina (27).

'Toen mijn ex, Valentina, en ik net uit elkaar waren, ging het super goed. Ik heb haar geholpen met verhuizen, zij heeft een extra gaatje in de muur geboord om mijn schilderij te verhangen. We klopten onszelf op de schouders: wat gingen wij toch volwassen uit elkaar. Zo anders dan bijvoorbeeld mijn ouders die decennia na hun scheiding nog wrok koesteren naar elkaar. Toen Valentina ernstig ziek werd, kwam ik dagelijks langs om voor haar te zorgen. Mensen zullen vast wel vraagtekens gesteld hebben bij hoe wij met elkaar omgingen net na de beëindiging van onze relatie, maar niemand zei er iets van. Alleen haar moeder vroeg op een gegeven moment: moeten jullie elkaar niet wat meer loslaten? Destijds hebben we het afgedaan als jaloezie, haar moeder had al in geen eeuwen meer een relatie gehad, dus wat wist zij nou? Het ging toch prima zo, vonden we zelf.

Tot het moment dat Valentina een nieuwe vriendin kreeg, daar wachtte ze 'gelukkig' niet al te lang mee, vanaf dat ogenblik kwamen al mijn onbewust genegeerde gevoelens boven.

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lhbtiqa+ monitor 2026

Hoewel het welzijn en de acceptatie van homoseksuele en lesbische personen positief blijft, is de leefsituatie van en opvattingen over met name non-binaire, transgender en intersekse personen zorgelijk.

Lees verder

Coming In Week Arnhem

Op het programma staan onder meer een Pride Walk, optredens, films, workshops, theater en een viering van tachtig jaar COC Nederland. De week begint met de opening van het Roze Jaar.

Lees verder

De Verblijfsvergunning

Wat doet jarenlang wachten op een verblijfsvergunning met een mens? Serj en Stas vluchten uit Rusland, waar ze als homoseksueel stel niet veilig zijn en de oorlog willen ontlopen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden