LHBTI en geloof

LCC Plus Projecten, projecten voor de sociale acceptatie van LHBT'ers in christelijke kring, heeft een nieuwe podcastserie gelanceerd over LHBTI-zijn en geloof: aan het eind van de Regenboog! In deze podcastserie neemt Sanna de Boer, projectmanager bij de LCC Plus Projecten, de luisteraars mee in de wereld van LHBTI-zijn en geloof, langs de verhalen van LHBTI'ers en hun strijd en zoektocht met henzelf en de kerk. Elke 2 weken op woensdag verschijnt er een nieuwe podcast met nieuwe gasten of nieuwe onderwerpen.

Aan het eind van de Regenboog

Sinds de uitbraak van de coronacrisis zijn ook de LCC Plus Projecten op zoek naar nieuwe manieren om LHBTI-zijn en geloof binnen kerken bespreekbaar te maken. Sanna de Boer: 'Nu we in andere tijden leven, ligt ook voor LCC+ de focus op andere gebieden. We zijn bijvoorbeeld minder bezig met fysieke ontmoetingen en richten ons meer op het ontwikkelen van digitale ontmoetingsplaatsen. Een perfect medium hiervoor is de podcast. Met een groot scala aan onderwerpen en genoeg mensen die hun verhaal willen delen hopen we veel kerken en geloofsgemeenschappen te kunnen bereiken.' Met deze podcastserie neemt De Boer, zelf een heteroseksuele vrouw die betrokken is bij het werk van christelijke LHBTI-organisaties, luisteraars mee in de diverse wereld van christelijke LHBTI'ers.

Strijd en zoektocht

Aan het eind van de Regenboog richt zich in eerste instantie op christelijke LHBTI'ers en betrokkenen, maar hoopt ook een bredere groep aan te spreken. De Boer vult aan: 'Naast christelijke LHBTI'ers en betrokkenen richt de podcast zich ook op christenen die nog niet te maken hebben gehad met het onderwerp LHBTI-zijn en geloof, of op niet-christenen die geïnteresseerd zijn in het onderwerp. We willen met deze podcast iedereen de mogelijkheid bieden om alle kanten te zien van dit diverse en ingewikkelde onderwerp binnen het christelijk spectrum. Maar bovenal, om mensen de gelegenheid te geven om hun eigen strijd en zoektocht te delen ter inspiratie voor anderen, zowel binnen als buiten de kerk', aldus de Boer.

LCC Plus organisaties

De LCC Plus is een alliantie van christelijke LHBTI-organisaties die projecten uitvoeren ten behoeve van de sociale acceptatie van LHBTI-personen in christelijke kring. De organisaties voeren in verschillende samenstellingen sinds 2008 projecten uit, ondersteund door het Ministerie van OCW. Publieksverslagen van de verschillende projectperioden zijn beschikbaar. Meer informatie en de podcast: www.lccprojecten.nl.

*

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

'I' on screen

Intersex Film Festival Amsterdam 2025 - Hoewel 1 op de 90 mensen intersekse is, blijven hun verhalen vaak verborgen. 'Op het grote scherm maken we een onzichtbaar onderwerp zichtbaar.'

Lees verder

Lawaai voor de liefde!

Donald Trump en Viktor Orbán: ze komen naar Den Haag voor de NAVO-top. Wij hebben genoeg van hun haatzaaierij tegen de regenbooggemeenschap. Daarom gaan we demonstreren.

Lees verder

Mijntje: Sekspositief!

Ze staat voor vrolijkheid, openheid, biseksualiteit - en behoorlijk veel blootheid. Mijntje krijgt haar derde album! Doe nu mee met de crowdfunding en ontvang het album in november!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden