Pride Radio

'Het wordt tijd dat we queer iconen maken die ook daadwerkelijk queer zijn.'

De Nederlandse designer Gyor Moore vond dat het, in een jaar met gecancelde Pride events, tijd was om queer artiesten een nieuwe plek in de spotlight te bieden. Met zijn nieuwe online muziekplatform Pride Radio brengt Gyor queer artiesten onder de aandacht om zo de ondervertegenwoordiging van deze groep tegen te gaan.

Het platform streamt exclusief muziekvideo's van queer artiesten, gecureerd door Gyor, maar toegevoegd door de community. Gyor: 'Helaas is het nog steeds zo dat queer mensen het in veel industrieën toch moeilijker hebben dan anderen. Dit geldt ook voor de muziekindustrie. Zeker tijdens Pride is het belangrijk dat zij zichtbaar zijn. Met Pride Radio bieden wij deze artiesten een platform.' 

Uit onderzoek van GLAAD, Nielsen Music en Music Business Association blijkt dat de LGBTQ+ gemeenschap, in vergelijking met hetero mensen, meer muziek luistert en meer muziekvideo's streamt. Desondanks is er relatief weinig muziek van queer artiesten beschikbaar, en ook het aanbod muziekvideo's met queer thema's is enorm beperkt. Gyor legt uit: 'Zodra wij queer artiesten meer gaan steunen, worden zij ook aantrekkelijker voor platenmaatschappijen omdat zij dan zien dat er een loyale markt voor is.'

Bij queer muziek wordt er al snel gedacht aan muziek van artiesten zoals Madonna, Whitney Houston, Prince en Britney Spears. Artiesten die betrokken zijn bij de queer community, maar er niet in alle gevallen toebehoren. Op Pride Radio worden er juist exclusief muziekvideo's gestreamd van artiesten die zich identificeren als LGBTQ+'er. 'Het wordt tijd dat we queer iconen maken die ook daadwerkelijk queer zijn.'

'Door onze community de vrijheid te geven ook zelf nummers toe te voegen aan Pride Radio, kunnen wij het grootste online queer streamingsplatform ooit creëren. Zo blijft het aanbod vernieuwend en fris, maar ook verbredend want ook upcoming queer artiesten krijgen een plek op het platform', aldus Gyor.

Het platform vind je op www.prideradio.online en kun je volgen op social media @prideradio.fm.

*

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Trouwen op TV

'Het is heel waardevol om te merken dat ik, door mezelf te zijn, echt iets beteken voor de kijkers.' Cindy deed mee aan Married at First Sight. 'Herkend worden is nog steeds een gekke gewaarwording.'

Lees verder

Horoscoop juli 2026

Het is tijd om je te realiseren dat ook jij af en toe gedragen mag worden, je kwetsbaar op mag stellen. Ze is er voor jou zoals jij er voor haar bent, je hoeft je niet altijd groot te houden. - Wat staat jou te wachten?

Lees verder

Vlinderhaven

Woongemeenschap voor queers uit alle generaties: appartementen, maisonnettes, gezinswoningen of woningen voor woongroepen, huur of koop, op Centrumeiland (IJburg) Amsterdam.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden