Boekenweek 2021

Dit jaar is het thema Tweestrijd: De Boekenweek is van 29 mei tot en met 6 juni. Hanna Bervoets schreef het Boekenweekgeschenk Wat Wij Zagen. Het Boekenweekgeschenk krijg je cadeau bij aankoop van 15 euro aan Nederlandstalige boeken.

Over Wat Wij Zagen:

Wanneer Kayleigh in de financiële problemen raakt, solliciteert ze naar een baan als ‘content moderator’ voor een online platform waarvan ze de naam niet mag noemen. Haar taak: beoordelen welke aanstootgevende filmpjes, foto’s en tirades moeten worden verwijderd. Het werk is zwaar. Kayleigh en haar collega’s zien gruwelijke dingen voorbijkomen, en de richtlijnen van het platform zijn vaak onnavolgbaar. Toch voelt Kayleigh zich op haar plek, binnen het moderatorenteam vindt ze broederschap. En als Kayleigh verliefd wordt op haar collega Sigrid lacht de toekomst hen toe. Of lijkt dat maar zo? Wat wij zagen is een verhaal over wie of wat ons wereldbeeld bepaalt.

Over Hanna Bervoets:

Hanna Bervoets (1984) debuteerde in 2009 met Of hoe waarom, twee jaar daarop verscheen Lieve Céline, dat werd bekroond met de Opzij Literatuurprijs. Een jaar later verscheen de bestseller Alles wat er was, gevolgd door Efter (2014), Ivanov (2016) en Fuzzie (2017). Bervoets’ werk werd verschillende malen genomineerd voor de Gouden Boekenuil, de AKO Literatuurprijs en de Libris Literatuurprijs. In 2017 won Bervoets de BNG Bank Literatuurprijs voor Ivanov, en in datzelfde jaar eveneens de Frans Kellendonk-prijs voor haar gehele oeuvre. Uit het juryrapport: ‘Steeds is een schrijfster aan het woord die trefzeker formuleert, lenig construeert, boordevol verbeelding zit en nooit roeperig of te expliciet wordt.’

Bron en meer info: Boekenweek.nl

Signeersessies in Savannah Bay

Tijdens de Boekenweek geven een veeltal auteurs acte de présence in boekwinkel Savannah Bay in Utrecht. Robbert Blokland en Jessica van Geel signeren hun boek Als je maar gelukkig bent, Lize Spit, Sofie Lakmaker (De geschiedenis van mijn seksualiteit) en Eva Meijer komen langs en je kunt verschillende exclusieve livestreams bijwonen.

'Als kers op de taart komen Nydia van Voorthuizen en Marie Lotte Hagen (Damn, Honey) deze week in de winkel om hordes pre-orders van hun nieuwe boek Damn Horny te signeren.'

Meer info over Savannah Bay en het Boekenweek-programma vind je hier.

 

*

Blijf op de hoogte!

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lhbtiqa+ monitor 2026

Hoewel het welzijn en de acceptatie van homoseksuele en lesbische personen positief blijft, is de leefsituatie van en opvattingen over met name non-binaire, transgender en intersekse personen zorgelijk.

Lees verder

Coming In Week Arnhem

Op het programma staan onder meer een Pride Walk, optredens, films, workshops, theater en een viering van tachtig jaar COC Nederland. De week begint met de opening van het Roze Jaar.

Lees verder

De Verblijfsvergunning

Wat doet jarenlang wachten op een verblijfsvergunning met een mens? Serj en Stas vluchten uit Rusland, waar ze als homoseksueel stel niet veilig zijn en de oorlog willen ontlopen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden