Woorden van hoop

Het was 2017 en Trump werd de nieuwe president van de Verenigde Staten. Maker Margreet de Heer vertelt: 'Ik liet Mijntje en Mia woorden van hoop spreken.' Nu, ruim zeven jaar later en tijdens het twintigjarig jubileum van Mijntje, kwam deze strip weer ter sprake, tijdens ons interview met Margreet. 'Hij is toen zelfs in een Amerikaanse verzetskrant beland.' Ook nu kunnen we Mia's woorden van hoop goed gebruiken: 'We gaan gewoon door met liefhebben en onze vrijheid vieren alsof het de normaalste zaak van de wereld is… Want dat is het ook en zal het altijd blijven. Hoe gek de wereld ook doet.'

Lees het interview met Margreet de Heer.

 

Eerder gepubliceerd in Zij aan Zij - 2017.

*

Blijf op de hoogte:

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Sisterhood

Romana Vrede is terug met een voorstelling over vriendschappen die onder druk komen te staan; over solidariteit en verzet, over elkaar werkelijk zien en elkaar soms de ruimte geven.

Lees verder

Do you speak Lesbians?

Lesbisch praten vraagt natuurlijk om kennis, kunde en ervaring. Hoe goed ben jij? Doe de test, bereken jouw score en lees meer over inclusief taalgebruik.

Lees verder

Tussen geheim en vrijheid

Breaking Walls: de Chinees-Nederlandse queer activist Hoi Yi leeft tussen twee werelden, zijn persoonlijke worsteling zie je in deze geanimeerde, hybride documentaire op VPRO.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden