Vier Queer Cinema!

Maart betekent niet alleen het begin van de lente, maar ook de start van de Roze Filmdagen in Amsterdam. In 2025 viert het LGBTQ+ filmfestival zijn 28ste editie, met van 19 tot en met 30 maart een uitgebreid en gevarieerd programma. Verwacht opnieuw een brede selectie aan internationale queer cinema, variërend van speelfilms en documentaires tot korte films!

Met zoveel titels op het programma is kiezen niet eenvoudig. We lichten hier alvast een aantal opvallende films voor je uit.

Het hele programma, tickets en meer info: rozefilmdagen.nl

 

Onverwachte ontmoeting en onvermijdelijke confrontaties

Close to You is een intieme en oprechte film over Sam (Elliot Page), een trans man die na bijna vijf jaar terugkeert naar zijn geboortestad Cobourg, een rustig plaatsje aan de oever van Lake Ontario. Hij woont inmiddels in het bruisende Kensington Market in Toronto, maar reist voor de verjaardag van zijn vader terug naar zijn familie. Zijn terugkeer brengt een golf van spanning met zich mee, niet alleen door de afstand die hij voelt tot zijn familie, maar ook omdat hij wordt geconfronteerd met hun worsteling om zijn transitie te accepteren. Tijdens de treinreis ontmoet hij toevallig Katherine (Hillary Baack), een oude vriendin van de middelbare school, die nu met haar man en kinderen in Cobourg woont. Ondanks de vijftien jaar die hen scheidt, is hun verbondenheid meteen voelbaar. Hun gesprekken en subtiele blikken onthullen de impact die ze nog steeds op elkaar hebben. 

De film voelt dichtbij, mede door de schokkerige, bijna documentaire-achtige stijl van filmen. Het speelt zich sterk af in het heden en benadrukt vooral wie Sam nu is, zonder overbodige flashbacks of uitleg. Dit zorgt voor een verfrissende en realistische ervaring. Waar de ontmoeting met zijn familie vooral ongemak en afstand laat zien, vormt de hernieuwde connectie met Katherine een liefdevol en respectvol contrast. In scherpe, eerlijke dialogen wordt voelbaar hoe het verleden en heden met elkaar in botsing komen en hoe mensen op

Lees meer

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lesbisch met een man

We waren al zo'n tien jaar bij elkaar toen ze over gendertransitie begon. Ik wist dat die wens er was en had er geen moeite mee. Dacht ik toen. Nu de transitie zo goed als rond is, weet ik het niet meer. Wat zou jij doen?

Lees verder

Babygays

Hockey en plezier met queers onder elkaar: we spreken Leonoor en in haar stem schijnt continue de zon. Het is duidelijk dat het plezier van de Babygays ook het hare is.

Lees verder

SERA - Are You Sorry Now

'Het is een krachtige popballad waarin ik de rauwe emoties van liefdesverdriet en teleurstelling laat horen. Are You Sorry Now vertelt mijn verhaal — van alles geven, en toch met lege handen achterblijven.'

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden