my sweet nasty lunacy

Theater Rotterdam presenteert de solo van Hélène Vrijdag my sweet nasty lunacy: een live EP gezongen vanuit haar alter ego Woman Folly. De performance is een verzameling hyperpop bangers als ode aan de hysterische femme. Op 17 april gaat my sweet nasty lunacy   in première tijdens MOMO festival in Rotterdam. Na de première reist de voorstelling langs theaters en festivals in Amsterdam, Rotterdam, Den Bosch, Den Haag en Terschelling.

Een ode aan de hysterische femme

Hélène Vrijdag is performer, zangeres en schrijver. In haar werk onderzoekt ze thema’s als queerness, feminisme, drag en seksualiteit. Tussen 2018 en 2021 schreef ze dagelijks brieven aan haar fantasievriendin Vrouwe Zotte, geïnspireerd op het personage uit Lof der Zotheid van Erasmus. Deze brieven vormden het begin van een artistiek onderzoek naar stem, lijf en identiteit. De bundel Vrouwe Zotte is na afloop van de voorstelling te koop.

Am I mad, or am I just angry?

Een diva te boos om een concert te geven. In my sweet nasty lunacy geeft Hélène Vrijdag met haar alter ego Woman Folly een stem aan alles wat lang wordt weggedrukt. Ze belichaamt 'Woman' als een nieuw fantasiezoogdier buiten genderkaders en 'Folly' als protest tegen normaal doen. Geïnspireerd door artiesten als Björk, SOPHIE en Charli XCX brengt Woman Folly een queer en feministisch manifest waarin woede, plezier en overgave samenkomen.

Première en tour

Na de première tijdens MOMO festival in Rotterdam tourt my sweet nasty lunacy langs theaters en festivals door het land, eindigend op Oerol in juni 2025. De voorstelling combineert theater en muziek in een live EP-performance waarin stem en sound centraal staan. Tickets zijn verkrijgbaar via de theaters en festivals, de hele speellijst vind je hier. Meer info vind je op de website: Theater Rotterdam.

Hélène Vrijdag (1996, FR) studeerde in 2020 af aan de Performance-opleiding op de Toneelacademie Maastricht. Haar werk centreert zich rondom overdonderende verstilling: alle mogelijke manieren om het begrip stilte groots te belichamen als performer. Dit doet ze juist door altijd te vertrekken vanuit stem, geluid en muzikaliteit. Terugkerende thema’s in haar werk zijn de vrouw, de mythe en het onaantastbare.

'Ik wil me loszingen van vastgeroeste kaders. Door archetypes elke keer opnieuw te belichamen, probeer ik ze te actualiseren.' - Hélène Vrijdag @ Theater Rotterdam

 

*

Blijf op de hoogte:

 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

All Inclusive

Satirisch 'reisbureau' van Roze Maandag stelt lhbtiqa+ wetgeving wereldwijd aan de kaak: met de confronterende campagne laten zij de keiharde realiteit zien, namelijk dat homo-zijn nog steeds in 63 landen strafbaar is.

Lees verder

Film & Pride Zuidoost

Roze Filmdagen en The House of Bodega presenteren een avond vol trots, expressie en verhalen over queer personen in het hart van de Bijlmer, tijdens een mini-festival op donderdag 17 juli.

Lees verder

Alles gegeven

Het verhaal van de liefdesrelatie en gedeelde idealen van twee pionierende vrouwen, een verrassend actueel en inspirerend geheel over kunst, liefde en zingeving; de expositie is vanaf nu te zien in Den Haag.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden