TranScreen: Transgender Filmfestival Amsterdam
Omschrijving:
Het festival is dit jaar van 13 t/m 17 september en vertoont films in bioscopen Kriterion en Cavia in Amsterdam. Daarnaast is er een kunstprogramma in samenwerking met het Amsterdam Museum en twee feestjes in Vrankrijk en Mezrab. TranScreen is een festival dat om het jaar wordt georganiseerd en een platform biedt voor films van en voor transgender personen.
> Lees het artikel op ZijaanZij.nl, met meer info en trailers <
Eén van de programma’s dit jaar focust zich op intersectionaliteit: het bewustzijn dat de ervaring van ieder persoon wordt beïnvloed door elkaar kruisende vormen van onderdrukking. De documentaire MAJOR! wordt gescreend, een film over de transgender activiste Miss Major die veel heeft betekend voor de trans* community in de Verenigde Staten. Naar aanleiding van deze film zal een discussiepanel volgen over intersectionaliteit in de trans* gemeenschap in Nederland.
Dit jaar is er een bijzondere samenwerking met het Amsterdam Museum. Het videokunst programma Trans* Objects wordt gecureerd door TranScreen in samenwerking met kunstenaar Julius Thissen en gaat over zichtbaarheid, de medische wereld en de representatie van transgender personen. Terwijl de NS z’n aankondigingsbericht heeft aangepast, heeft de trans* gemeenschap andere zaken aan het hoofd. Het programma geeft een uniek kijkje in de belevingswereld van transgender personen.
TranScreen biedt een uitgebreid programma met een verscheidenheid aan films, panels, discussies en feestjes. Daardoor is TranScreen niet alleen een plaats om van film te genieten, maar ook om elkaar te ontmoeten.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Twee oude vrouwtjes
Hartverwarmende voorstelling naar een boek van Toon Tellegen, gespeeld door Thomas, Sacha en Jos. Over dat liefde in vele vormen voorkomt, maar boven alles universeel is.
Lees verder
Wat doe jij met kerst?
Wij vroegen onze lezers dit jaar naar de praktische kant van kerst: koken voor het kerstdiner, op vakantie naar een tropisch oord of gourmetten met de schoonfamilie... Wat doe jij met kerst?
Lees verder
En dan die kus...
Benieuwd naar de vrouw achter de immens populaire boeken, waarin de liefde tussen vrouwen niet zonder hobbels is, maar wel goed afloopt? Wij spraken Harper Bliss.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden