TranScreen: Transgender Filmfestival Amsterdam
Omschrijving:
Het festival is dit jaar van 13 t/m 17 september en vertoont films in bioscopen Kriterion en Cavia in Amsterdam. Daarnaast is er een kunstprogramma in samenwerking met het Amsterdam Museum en twee feestjes in Vrankrijk en Mezrab. TranScreen is een festival dat om het jaar wordt georganiseerd en een platform biedt voor films van en voor transgender personen.
> Lees het artikel op ZijaanZij.nl, met meer info en trailers <
Eén van de programma’s dit jaar focust zich op intersectionaliteit: het bewustzijn dat de ervaring van ieder persoon wordt beïnvloed door elkaar kruisende vormen van onderdrukking. De documentaire MAJOR! wordt gescreend, een film over de transgender activiste Miss Major die veel heeft betekend voor de trans* community in de Verenigde Staten. Naar aanleiding van deze film zal een discussiepanel volgen over intersectionaliteit in de trans* gemeenschap in Nederland.
Dit jaar is er een bijzondere samenwerking met het Amsterdam Museum. Het videokunst programma Trans* Objects wordt gecureerd door TranScreen in samenwerking met kunstenaar Julius Thissen en gaat over zichtbaarheid, de medische wereld en de representatie van transgender personen. Terwijl de NS z’n aankondigingsbericht heeft aangepast, heeft de trans* gemeenschap andere zaken aan het hoofd. Het programma geeft een uniek kijkje in de belevingswereld van transgender personen.
TranScreen biedt een uitgebreid programma met een verscheidenheid aan films, panels, discussies en feestjes. Daardoor is TranScreen niet alleen een plaats om van film te genieten, maar ook om elkaar te ontmoeten.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Horoscoop augustus 2025
Doe het in de liefde rustig aan, geef haar de tijd en ruimte om te reageren in plaats van haar op te jagen. Als ze jou (te) onzeker maakt, zie dat dan als een teken aan de wand. ~ Wat staat jou te wachten deze maand?
Lees verder
Roffa Mon Amour
De 13e editie van het Rotterdamse openluchtfilmfestival neemt je mee op een reis door werelden die vaak buiten beeld blijven. Win kaartjes voor de een van de films die je ziet tijdens de Queer Weekender!
Lees verder
Queer vluchtelingen in NL
Het gaat vaak mis in de eerste gesprekken. 'Daar zit het meest authentieke verhaal. Een vluchteling kan zich onveilig voelen, vertelt misschien dan pas voor het eerst diens verhaal. De IND moet zich daar bewust van zijn.'
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden