Pink Tour met Twie Tjoa
Omschrijving:
De geschiedenis van de lesbische beweging met archiefmateriaal als rode draad.
Atria’s bibliotheek en archief in hartje Amsterdam herbergen één van de grootste collecties over vrouwen, gender en diversiteit wereldwijd. Speciaal voor Pride Amsterdam ontwikkelde Atria de Pink Tour. Van Paarse September tot Roze Zaterdag. Over boze potten en het Lesbisch Prachtboek. Een ontroerend, informatief en bij vlagen grappig verhaal met uniek archiefmateriaal als rode draad. Vrouwen van toen zijn erbij en delen hun ervaringen: Twie Tjoa (31 juli) en Gon Buurman (30 juli).
Twie Tjoa is bestuurslid voor Stichting Dian, een netwerkorganisatie voor vrouwen met een Indonesische achtergrond, en Mil Colores, een platform in het bijzonder voor LBT vrouwen uit diverse etnische groepen. Ze is een van de bedenkers van talkshow Pink Talks, over lesbische identiteit. In 2018 ontving Tjoa een Andreaspenning voor haar inzet binnen de Surinaamse-, migranten- en LHBTIQ+- gemeenschap.
De Tour zal in het Engels gegeven worden.
Beeld: copyright Gon Buurman/Collectie IAV.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Ethische non-monogamie
Jorna Wierts schreef het boek Ethische non-monogamie. We spreken haar, over open relaties, het boek, uitdagingen en coaching. Ze vertelt ook over haar eigen relaties en ervaringen met vrouwen.
Lees verder
Hot Milk
Emotioneel geladen queer drama in de zon: Sofia (Emma Mackey) is met haar zieke moeder (Fiona Shaw) in Spanje en wordt gehypnotiseerd door de aantrekkingskracht van de vrijzinnige Ingrid (Vicky Krieps). Win kaartjes!
Lees verder
Regenboogboek 2025
Het Regenboogboek van het Jaar wordt georganiseerd in het kader van Pride Amsterdam. De jury zal zich de komende tijd buigen over de drie boeken die de meeste stemmen kregen.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden