LEGALE LIEFDE – 20 jaar trouwen voor iedereen

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 23 april 2021
Tijd: 00:00-23:59
Type: Groot Event
Website: https://www.stichtingopenmind.nl/legale-liefde/

Locatie:

Naam: Cafe Stopera
Straat: Nieuwe Hoogstraat 41
Postcode: 1011 HD
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

– 20 jaar trouwen voor iedereen – 


In Amsterdam werden op 1 april 2001, pal na middernacht, de eerste huwelijken gesloten tussen partners van gelijk geslacht. De gemeente Amsterdam viert het 20-jarig jubileum hiervan met de reizende multimediale buitenexpositie LEGALE LIEFDE. We mogen namelijk trots zijn op deze mijlpaal. Tegelijk erkent de gemeente dat er in 2021 nog steeds hindernissen, problemen en bedreigingen zijn waar lhbtqia+ personen mee te maken hebben.


Met de expositie LEGALE LIEFDE blikken we terug op 20 jaar huwelijk voor iedereen en kijken we wat er we nog moeten doen om gelijkheid voor lhbtqia+ personen te realiseren.


stichting Open mind en fotograaf / kunstenaar Ernst Coppejans maakten 20 persoonlijke duoportretten van stellen die in de afgelopen 20 jaar getrouwd zijn, sinds het huwelijk is opengesteld voor iedereen.


LEGALE LIEFDE – 20 jaar trouwen voor iedereen – wordt op 1 april 2021 (binnen de beperkingen van de Corona maatregelen) gelanceerd, buiten bij de Stopera in Amsterdam Centrum. Daarna verhuist de expositie iedere drie weken naar een ander stadsdeel in Amsterdam.


Planning


Multimediale reizende buitententoonstelling (exacte locaties nog onder voorbehoud)


01-04-2021 / 23-04-2021 – Amsterdam Centrum – bij de Stopera


23-04-2021 / 14-05-2021 – Amsterdam Zuid – Amstelpark


14-05-2021 / 04-06-2021 – Amsterdam West – Mercatorplein


04-06-2021 / 25-06-2021 – Amsterdam Zuid Oost – Bijlmerplein


25-06-2021 / 16-07-2021 – Amsterdam Oost – Oostpoort


16-07-2021 / 06-08-2021 – Amsterdam Nieuw West – Osdorpplein


06-08-2021 / 27-08-2021 – Amsterdam Noord – IJpromenade


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Horoscoop juli 2025

Waar komt jouw negatieve zelfbeeld vandaan? Onderzoek dat en vraag om wat je nodig hebt; je verdient dezelfde zorg en liefde die je aan anderen geeft, zeker in de roerige tijd die ons te wachten staat.

Lees verder

Ethische non-monogamie

Jorna Wierts schreef het boek Ethische non-monogamie. We spreken haar, over open relaties, het boek, uitdagingen en coaching. Ze vertelt ook over haar eigen relaties en ervaringen met vrouwen.

Lees verder

Hot Milk

Emotioneel geladen queer drama in de zon: Sofia (Emma Mackey) is met haar zieke moeder (Fiona Shaw) in Spanje en wordt gehypnotiseerd door de aantrekkingskracht van de vrijzinnige Ingrid (Vicky Krieps). Win kaartjes!

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden