Expositie Het archief in ontwikkeling: 22 februari t/m 1 mei
Omschrijving:
[Beeld: borrel georganiseerd door het lesbisch archief Amsterdam, 2 juni 1989. Op de foto Loes Siegmund (links). Fotograaf: Marian Bakker]
Bezoekers van archieven komen vaak alleen in aanraking met de eindresultaten van het archiefproces. Hoe gaat het er achter de schermen aan toe bij een archief? Welke keuzen worden gemaakt bij de selectie en wat is het effect hiervan?
Deze en andere vragen staan centraal in deze nieuwe IHLIA-tentoonstelling waarin samensteller Noah Littel aan de hand van verschillende historische foto’s en documenten dit proces bij ‘alternatieve’ archieven, zoals IHLIA, in Nederland zichtbaar wil maken.
Te zien vanaf 22 februari t/m 1 mei op het IHLIA-plein (3e etage OBA Oosterdok). Gratis toegang. Kijk voor een bezoek eerst op de OBA-website voor de openingstijden en geldende Covid-19-maatregelen.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Sisterhood
Romana Vrede is terug met een voorstelling over vriendschappen die onder druk komen te staan; over solidariteit en verzet, over elkaar werkelijk zien en elkaar soms de ruimte geven.
Lees verder
Do you speak Lesbians?
Lesbisch praten vraagt natuurlijk om kennis, kunde en ervaring. Hoe goed ben jij? Doe de test, bereken jouw score en lees meer over inclusief taalgebruik.
Lees verder
Tussen geheim en vrijheid
Breaking Walls: de Chinees-Nederlandse queer activist Hoi Yi leeft tussen twee werelden, zijn persoonlijke worsteling zie je in deze geanimeerde, hybride documentaire op VPRO.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden