Queering Puppets Festival Amsterdam

Algemene informatie:

Geplaatst door:
Datum: 23 maart 2022
Tijd: 17:00-00:00
Type: Festival
Website: https://plein-theater.nl/nieuws/1320

Locatie:

Naam: Plein Theater
Straat: Sajetplein 39
Postcode: 1091 DB
Plaats: Amsterdam
Provincie: Noord-Holland
Land: Nederland

Omschrijving:

Plein Theater en Puppetry Workspace presenteren de eerste editie van het QUEERING PUPPETS FESTIVAL AMSTERDAM van 23 t/m 27 maart 2022!


QUEERING PUPPETS FESTIVAL AMSTERDAM geeft het podium aan genre overstijgende vormen van beeldend theater en poppenspel. Een versmelting van ambacht en technologie, waarbij traditionele categorieën worden opgeheven voor het oog van de toeschouwer. Tijdens dit meerdaagse festival staan nu eens niet de mensen centraal, maar de dingen. Met welke karakters en objecten worden we omringd? Hoe wekt de verbeeldingskracht ze tot leven? De niet-mens zal voor het voetlicht treden in diverse, hybride vormen. 


Tijdens de zoveelste lockdown van 2021 besloten Cat Smits (poppenspeler, theatermaker) en Berith Danse (directeur Plein Theater, theatermaker) hun droom te realiseren om een nieuw theaterfestival op te zetten. Het uitgangspunt van dit festival is dat de mens niet het centrum is van de wereld en ook niet van de theatervloer. Het is de verbeelding die de dingen tot leven wekt. 


Queering Puppets Festival Amsterdam is een co-productie van Plein Theater en Puppetry Workspace in samenwerking met Cultuurticket.nl. Plein Theater is het podium van Amsterdam Oost met een actueel en divers programma voor kinderen, jongeren en volwassenen. Puppetry Workspace is een community-based netwerk van poppenspelers, object- en visueel theatermakers, spelers en programmeurs in Nederland en België. Er zullen toonaangevende en geëngageerde voorstellingen en films te zien zijn van onder andere Ariel Doron, Cat Smits Company, Duda Paiva Company, TAMTAM Objektentheater, Ulrike Quade Company, TG Winterberg en een expositie van ArtCollective BetweenTwoHands. 


De ambitie is om Queering Puppets Festival Amsterdam tot een jaarlijks terugkerend festival te maken. Tijdens dit festival zullen er speeddates worden georganiseerd waarin we met elkaar in gesprek willen gaan over hoe we een eigenzinnig festival als dit jaarlijks kunnen organiseren. Alle voorstellingen worden in en om het Plein Theater geprogrammeerd. Ook zullen er workshops zijn, een clubavond, en  opent Cultuurticket.nl een online stream met poppenspel en beeldende voorstellingen voor het Festival. Op 26 maart is er een randprogrammering op het Sajetplein vanuit het initiatief EAST&.


 

Reacties

Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.



Recent nieuws:

Lesvia

Een conservatief vissersdorp veranderde in een internationaal symbool van vrijheid, trots en de lesbische identiteit: het persoonlijke en politieke verhaal van de eerste vrouwen die Lesbos als toevluchtsoord kozen.

Lees verder

Horoscoop juli 2025

Waar komt jouw negatieve zelfbeeld vandaan? Onderzoek dat en vraag om wat je nodig hebt; je verdient dezelfde zorg en liefde die je aan anderen geeft, zeker in de roerige tijd die ons te wachten staat.

Lees verder

Ethische non-monogamie

Jorna Wierts schreef het boek Ethische non-monogamie. We spreken haar, over open relaties, het boek, uitdagingen en coaching. Ze vertelt ook over haar eigen relaties en ervaringen met vrouwen.

Lees verder
Meer nieuws & achtergronden