Documentaire ‘Uit het Leven’
Omschrijving:
Dinsdag 14 mei vertoont De Zaanse Regenboog de aangrijpende documentaire: ‘Uit het leven’
De lhbtiqa+ gemeenschap worstelt al jaren met extreem hoge aantallen zelfdoding. Toch lijkt het onderwerp zelfdoding binnen de regenboogcommunity een taboe.
Volgens cijfers van 113 Zelfmoordpreventie heeft bijna de helft van de Nederlandse lesbische-, homo- en biseksuele volwassenen ooit zelfmoordgedachten gehad. Dat is vijf keer vaker dan in de algemene volwassen bevolking. Het aantal dat daadwerkelijk een poging doet, is vier tot vijf keer zo hoog. Voor transgender personen zijn de cijfers nog schokkender: vijf tot tien keer hoger.
Deze docu duurt va 72 minuten. Na afloop van de film is er een nagesprek met Tim Dekkers, de maker van deze docu, en met één van de hoofdrolspelers Solange Dekker.
De avond vindt plaats in het buurthuis “de Kolk “ 19.30 – 22 uur. Gratis entree. Reserveren verplicht bij info@dezaanseregenboog.nl.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Vers leesvoer
Lees de nieuwste Scarpetta-thriller, brieven van Virginia Woolf, een boek over tien vrouwelijke denkers van blijvende betekenis en een relativerende handreiking voor iedereen die worstelt met familie.
Lees verder
Twee oude vrouwtjes
Hartverwarmende voorstelling naar een boek van Toon Tellegen, gespeeld door Thomas, Sacha en Jos. Over dat liefde in vele vormen voorkomt, maar boven alles universeel is.
Lees verder
Wat doe jij met kerst?
Wij vroegen onze lezers dit jaar naar de praktische kant van kerst: koken voor het kerstdiner, op vakantie naar een tropisch oord of gourmetten met de schoonfamilie... Wat doe jij met kerst?
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden