Documentaire ‘Uit het Leven’
Omschrijving:
Dinsdag 14 mei vertoont De Zaanse Regenboog de aangrijpende documentaire: ‘Uit het leven’
De lhbtiqa+ gemeenschap worstelt al jaren met extreem hoge aantallen zelfdoding. Toch lijkt het onderwerp zelfdoding binnen de regenboogcommunity een taboe.
Volgens cijfers van 113 Zelfmoordpreventie heeft bijna de helft van de Nederlandse lesbische-, homo- en biseksuele volwassenen ooit zelfmoordgedachten gehad. Dat is vijf keer vaker dan in de algemene volwassen bevolking. Het aantal dat daadwerkelijk een poging doet, is vier tot vijf keer zo hoog. Voor transgender personen zijn de cijfers nog schokkender: vijf tot tien keer hoger.
Deze docu duurt va 72 minuten. Na afloop van de film is er een nagesprek met Tim Dekkers, de maker van deze docu, en met één van de hoofdrolspelers Solange Dekker.
De avond vindt plaats in het buurthuis “de Kolk “ 19.30 – 22 uur. Gratis entree. Reserveren verplicht bij info@dezaanseregenboog.nl.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Hot Milk
Emotioneel geladen queer drama in de zon: Sofia (Emma Mackey) is met haar zieke moeder (Fiona Shaw) in Spanje en wordt gehypnotiseerd door de aantrekkingskracht van de vrijzinnige Ingrid (Vicky Krieps). Win kaartjes!
Lees verder
Regenboogboek 2025
Het Regenboogboek van het Jaar wordt georganiseerd in het kader van Pride Amsterdam. De jury zal zich de komende tijd buigen over de drie boeken die de meeste stemmen kregen.
Lees verder
Roze Woensdag 2025
Een feest voor iedereen: verwacht een kleurrijk en inclusief programma tijdens Roze Woensdag, onderdeel van de Nijmeegse Vierdaagsefeesten. Op woensdag 16 juli staat de LHBTIQ+ gemeenschap centraal.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden