Dagboek van een vrijdenker
Omschrijving:
Beleef een bijzondere en inspirerende avond naar aanleiding van Dagboek van een vrijdenker, de dagboeken van Henk Winters uit de periode mei – augustus 1969. In deze persoonlijke dagboeken schetst de jonge homo-activist niet alleen zijn eigen zoektocht, maar ook een treffend tijdsbeeld van de late jaren 60.
Henk, opgegroeid in Overijssel, trekt naar het vrije en tolerante Amsterdam om daar zichzelf te kunnen zijn. Schrijfster Anita van Oosterbosch heeft zijn dagboek uitgebracht als een eerbetoon aan de jonge homoseksuelen die destijds vochten voor erkenning en emancipatie.
De avond wordt geopend door Wilfred van Buuren, hoofd collectie bij IHLIA LGBTI Heritage. Vervolgens gaat presentator Michael Abspoel in gesprek met schrijver Gerbrand Bakker, Gazi Duran (Stichting Maruf) en acteur Jefferson Yaw Frempong-Manson (Out, 2024).
Aan de hand van voorgelezen fragmenten uit Dagboek van een vrijdenker reflecteren zij, samen met het publiek, op de vrijheden die destijds bevochten zijn. Hoe kunnen we ervoor zorgen dat de mogelijkheid om jezelf te zijn en je vrij te verbinden met anderen ook in de toekomst gewaarborgd blijft?
Samenwerkingspartners: IHLIA LGBTI Heritage, OBA en Stichting Amsterdam750.
Log in om reacties te lezen en zelf te reageren.
Recent nieuws:
Paarse Vrijdag 2025
Solidariteit staat centraal op 12 december: dan zetten scholieren, docenten en leerkrachten zich met steun van COC in voor een school waar iedereen zichzelf kan zijn, zonder buitensluiting of pesten.
Lees verder
Een hoop
Claudia de Breij lanceert nieuw album: 'Mijn heldinnen van nu, Chappell, Taylor en Beyoncé inspireren me minstens zoals mijn oude helden Ramses, Herman en Paul. Het vertalen van hun teksten was heerlijk.'
Lees verder
Julian
'Liefde is de ultieme force for good.' Vlak voor aanvang van de première in Amsterdam spraken wij Fleur Pierets en regisseur Cato Kusters. De film zie je vanaf 11 december in de bioscopen.
Lees verder
Meer nieuws & achtergronden